Rio Ave FC - Sporting Lizbona 0-2 (0-1). Liga portugalska - 31. kolejka Primeira Liga

W meczu 31. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 5 maja, drużyna Rio Ave przegrała ze Sportingiem 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-05 22:15 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Rio Ave FC
Sporting Lizbona
0
2
Pote 34'
Paulinho 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Drużyna Sportinga wygrała aż 24 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna Sportinga zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Rio Ave była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Filipe Augusta z Rio Ave, a w 27. minucie Nuna Mendesa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 34. minucie spotkania, gdy Pedro Gonçalves zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aderllana Santosa z Rio Ave, a w 42. minucie Zouhaira Feddala z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga.

Drugą połowę zespół Rio Ave rozpoczął w zmienionym składzie, za Pedro Amarala wszedł Carlos Mané. Trener Sportinga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Matheus Nunes, a murawę opuścił Nuno Santos.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tarantini osłabiając tym samym drużynę Rio Ave.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sportinga, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Paulinho. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Fábia Coentrão, zawodnika gospodarzy. W 72. minucie Francisco Geraldes został zmieniony przez Gabrielzinha. Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Sportinga i jedną drużynie przeciwnej.

Między 76. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sportinga: João Mário, Pedro Gonçalves, João Pereira, na ich miejsce weszli: Jovane Cabral, Daniel Bragança, Luís Carlos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipe Augusta, Gugi zajęli: Pelé, Sávio. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Zouhair Feddal Agharbi42′
38′ Aderllan Leandro de Jesus Santos
Sebastian Coates90′
46′ Pedro Miguel Gaspar Amaral
João Pedro da Silva Pereira84′
65′ Fábio Alexandre da Silva Coentrão
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves74′
72′ Francisco Oliveira Geraldes
Pedro António Pereira Gonçalves  34′ (k.) 83′
Jacinto Muondo Dala Gelson
Nuno Miguel Gomes dos Santos54′
90′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Joao Mario76′
23′ 79′ Filipe Augusto Carvalho Souza
Nuno Alexandre Tavares Mendes27′
90′ José Brandão Gonçalves Júnior
João Paulo Dias Fernandes  63′
Leonardo da Silva Vieira
Luís Manuel Arantes Maximiano
90′ Sávio Antônio Alves
Vitorino Antunes
João Pedro Loureiro da Costa
Luis Neto84′ 90′
Nelson Monte
Eduardo Filipe Quaresma Vieira Coimbra Simões
46′ Carlos Manuel Cardoso Mané
Dario Cassia Luis Essugo
79′ Judilson Mamadu Pele
Matheus Luiz Nunes54′
62′ Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Gonzalo Jordy Plata Jiménez
72′ Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
Daniel Santos Bragança83′
Ronan David Jerônimo
Jovane Eduardo Borges Cabral76′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Rio Ave w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.