Rio Ave FC - SC Farense 2-0 (1-0). Liga portugalska - 22. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 22. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 7 marca, zespół Rio Ave zwyciężył z Farense 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde.

22. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-07 21:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
Rio Ave FC
SC Farense
2
0
Pelé 27'
Rafael Camacho 70'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna Rio Ave wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Francisca Geraldesa z Rio Ave, a w 25. minucie Hugona Marquesa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rio Ave w 27. minucie spotkania, gdy Pelé zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rio Ave.

Trener Farense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Braian Mansilla, a murawę opuścił Bilel Aouacheria. W tej samej minucie za Hugona Seca wszedł Cláudio Falcão.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Rio Ave doszło do zmiany. Guga wszedł za Francisca Geraldesa.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Rio Ave, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie wynik ustalił Rafael Camacho. Przy strzeleniu gola pomagał Gelson Dala.

Trener Rio Ave wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ronana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Rafael Camacho. Między 76. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rio Ave: Sávio, Carlos Mané, Gelson Dala, na ich miejsce weszli: Pedro Amaral, Nélson Monte, Tarantini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikoli Stojiljković, Amine Oudrhiri zajęli: Pedro Henrique, Djalma. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ronana z Rio Ave, a w 84. minucie Burę z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Eduardo Ferreira dos Santos
76′ Sávio Antônio Alves
Fabio Nunes
Filipe Augusto Carvalho Souza
Jonatan Lucca
85′ Carlos Manuel Cardoso Mané
Hugo André Rodrigues Seco60′
 70′ 76′ Rafael Euclides Soares Camacho
Bilel Aouacheria60′
 27′ (k.) Judilson Mamadu Pele
Amine Oudrhiri Idrissi79′
22′ 66′ Francisco Oliveira Geraldes
Luís Carlos Pereira Carneiro
85′ Jacinto Muondo Dala Gelson
Nikola Stojiljković79′
Leonardo da Silva Vieira
Mário Ricardo Silva Velho
76′ Pedro Miguel Gaspar Amaral
Jorge Candé Braima Nogueira84′
85′ Nelson Monte
Carlos Alexandre Reis Pinto
66′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Abner Felipe Souza de Almeida
Ryotaro Meshino
Cláudio Falcão Santos60′
Diogo Emanuel Pinto Teixeira
Filipe Joaquim Melo Silva
85′ Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Djalma Braume Manuel Abel Campos79′
Anderson Emanuel Castelo Branco da Cruz
Pedro Henrique Alves de Almeida79′
76′ 82′ Ronan David Jerônimo
Braian Ezequiel Mansilla60′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Rio Ave w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.