Rio Ave FC - Portimonense SC 3-0 (0-0). Liga portugalska - 13. kolejka Primeira Liga

8 stycznia na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde odbył się mecz 13. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Rio Ave i Porimonense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rio Ave 3-0.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-08 20:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
Carlos Mané 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Rio Ave wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter ukarał kartką Fahda Moufiego, zawodnika Porimonense.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rio Ave w 51. minucie spotkania, gdy Pelé strzelił z karnego pierwszego gola.

Jedenastka Porimonense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ryotaro Meshino.

Na murawie, jak to często zdarzało się Porimonense w tym sezonie, pojawił się Henrique, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Fahda Moufiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Aylton Morte zastąpił Fernanda Medeirosa. W tej samej minucie Luquinhas został zmieniony przez Fabricia, a za Ewertona wszedł na boisko Bruno Moreira, co miało wzmocnić drużynę Porimonense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pelégo na Dioga Teixeirę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Carlos Mané wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rio Ave, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Gelson Dala.

Chwilę później trener Rio Ave postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Francisca Geraldesa wszedł Nélson Monte, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Porimonense: Mauríciowi Antôniowi w 84. i Fernandowi Medeirosowi w 86. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Koki Anzai
 51′ (k.) 66′ Judilson Mamadu Pele
Lucas Queiroz Canteiro63′
 54′ 80′ Ryotaro Meshino
Ewerton da Silva Pereira71′
 78′ 85′ Carlos Manuel Cardoso Mané
Willyan da Silva Rocha
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Aylton Filipe Boa Morte63′
80′ Francisco Oliveira Geraldes
Norberto Bercique Gomes Betuncal
85′ Jacinto Muondo Dala Gelson
Anderson de Oliveira da Silva
Audenirton Soares da Silva
Ricardo Abel Barbosa Ferreira
João Pedro Loureiro da Costa
Pedro Henrique Casagrande Oliveira
85′ Fábio Alexandre da Silva Coentrão
Lucas de Lima Tagliapietra
80′ Nelson Monte
Henrique Gelain Custodio63′
Nando Zen Pijnaker
Fernando Medeiros da Silva63′ 86′
66′ Diogo Emanuel Pinto Teixeira
Fali Candé
85′ André Filipe Ferreira Coelho Pereira
Fabricio dos Santos Messias63′
80′ Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira71′
Said Ahmed Said
Jafar Salmani

Zespół Porimonense zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Rio Ave żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka Rio Ave w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.