Rio Ave FC - Gil Vicente FC 0-2 (0-0). Liga portugalska - 25. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 25. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 3 kwietnia, drużyna Rio Ave przegrała z Vicente 0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde.

25. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-03 19:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
Rio Ave FC
Gil Vicente FC
0
2
Talocha 76'
Samuel Lino 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 meczów drużyna Vicente wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Rio Ave rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sávia wszedł Pedro Amaral. Trener Rio Ave wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gugę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Juninho Brandão.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Vicente: Lourency'emu w 57. i Lucasowi Mineirowi w 60. minucie. Po chwili trener Vicente postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Antoine Léautey, a murawę opuścił Kanya Fujimoto. W 73. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Filipe Augusto osłabiając zespół Rio Ave. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w szóstej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vicente w 76. minucie spotkania, gdy Talocha strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 82. minucie za Tarantiniego wszedł Ronan.

Zespół Rio Ave ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej szóstej minucie spotkania wynik ustalił Samuel Lino. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Bertrand Baraye.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
46′ Sávio Antônio Alves
João Carlos Araújo Fonseca Silva  76′ (k.)
6′ 73′ Filipe Augusto Carvalho Souza
Lucas da Silva Izidoro60′
34′ Francisco Oliveira Geraldes
Pedro Filipe Barbosa Moreira89′
82′ Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Vitor Carvalho Vieira
Carlos Manuel Cardoso Mané
Kanya Fujimoto70′
53′ José Brandão Gonçalves Júnior
Rodrigo de Souza Prado89′
46′ Pedro Miguel Gaspar Amaral
Guilherme Mantuan
53′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Bertrand Yves Baraye90′
82′ Ronan David Jerônimo
Samuel Dias Lino83′  90′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Rio Ave w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Zespół Rio Ave w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.