Rio Ave FC - FC Famalicão 0-1 (0-1). Liga portugalska - 20. kolejka Primeira Liga

21 lutego na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde odbyło się spotkanie 20. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Rio Ave i Famalicao. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Famalicao 1-0.

20. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-21 16:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Arbiter: Hugo Serafim Coelho Magalhães Silva
Rio Ave FC
FC Famalicão
0
1
M. Ugarte 39'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Famalicao wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie żółtą kartkę otrzymał Heriberto Tavares z zespołu gości.

W 29. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nélson Monte osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 34. minucie Francisco Geraldes został zastąpiony przez Costinhę.

Jedynego gola meczu strzelił Manuel Ugarte dla zespołu Famalicao. Bramka padła w tej samej minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Diogowi Queirósowi, piłkarzowi Famalicao.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Famalicao.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rúbena Vinagrego z Famalicao, a w 59. minucie Filipe Augusta z drużyny przeciwnej. Po godzinie gry w zespole Famalicao doszło do zmiany. Gil Dias wszedł za Heriberta Tavaresa.

Niedługo później trener Rio Ave postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Ryotaro Meshino, a murawę opuścił Rafael Camacho. W tej samej minucie w drużynie Rio Ave doszło do zmiany. Pedro Amaral wszedł za Sávia. A trener Famalicao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jhonatę Roberta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Diogo Figueiras.

Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Famalicao: Gustavo Assunção, Manuel Ugarte, Alexandre Guedes, na ich miejsce weszli: Riccieli, Andrija Luković, Anderson Silva. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipe Augusta, Pelégo zajęli: Tarantini, Guga. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luiz Lúcio Reis Júnior
29′ Nelson Monte
Patrick William Sá de Oliveira
Toni Borevković
Srđan Babić
Aderllan Leandro de Jesus Santos
Diogo Lucas Queirós45′
75′ Sávio Antônio Alves
Diogo Figueiras78′
59′ 79′ Filipe Augusto Carvalho Souza
Manuel Ugarte Ribeiro  39′ 90′
34′ Francisco Oliveira Geraldes
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
79′ Judilson Mamadu Pele
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre52′
Carlos Manuel Cardoso Mané
Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva78′
Jacinto Muondo Dala Gelson
Alexandre Xavier Pereira Guedes90′
75′ Rafael Euclides Soares Camacho
Heriberto Moreno Borges Tavares25′ 60′
Leonardo da Silva Vieira
Vanailson Luciano de Souza Alves
34′ João Pedro Loureiro da Costa
Riccieli Eduardo da Silva Júnior78′
75′ Pedro Miguel Gaspar Amaral
Daniel Morer Cabrera
79′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Calvin Verdonk
75′ Ryotaro Meshino
Gil Bastião Dias60′
Diogo Emanuel Pinto Teixeira
Andrija Luković90′
79′ Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Jhonata Robert Alves da Silva78′
Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz
Anderson Oliveira Silva90′
Ronan David Jerônimo
Carlos Fernando Valenzuela

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Famalicao pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.