Rio Ave FC - CD Nacional Funchal 1-0 (0-0). Liga portugalska - 12. kolejka Segunda Liga

28 listopada na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde odbyło się starcie 12. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Rio Ave i Nacionalu Funchal. Mecz zakończył się zwycięstwem Rio Ave 1-0. Spotkanie obejrzało 803 widzów.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-11-28 15:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Widzów: 803 | Arbiter: Hélder Carvalho
Rio Ave FC
CD Nacional Funchal
1
0
Vitor Gomes 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Nacionalu Funchal wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Rio Ave i jedną drużynie przeciwnej.

W 49. minucie kartkę dostał Zé Manuel z Rio Ave. W 60. minucie Zé Manuel został zmieniony przez Pedro Mendesa.

Jedyną bramkę meczu zdobył Vitor Gomes dla drużyny Rio Ave. Bramka padła w tej samej minucie. Kibice Rio Ave nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rúbena Gonçalvesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Vitor Gomes.

Trener Nacionalu Funchal postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Vítora Gonçalvesa i na pole gry wprowadził napastnika Dudu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 86 minuty boisko opuścili zawodnicy Nacionalu Funchal: Chico Ramos, João Camacho, Witi, na ich miejsce weszli: Aboubacar Boubou, Abdullahi Alhassan, Radivoj Bosić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabrielzinha, Jocy zajęli: Ângelo, Fábio Conceição. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Nacionalu Funchal: Vladanowi Daniloviciowi i Rúbenowi Freitasowi.

António Filipe Norinho de Carvalho
35′ Aderllan Leandro de Jesus Santos
Witiness Chimoio João Quembo90′
86′ Jorge Samuel Figueiredo Fernandes
Vladan Danilović90′
 63′ 21′ 70′ Vitor Hugo Gomes da Silva
Francisco Augusto Neto Ramos90′
11′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves82′
86′ Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
Marco André da Silva Lopes Matias
Abdul-Aziz Yakubu
João Pedro Gomes Camacho38′ 90′
49′ 60′ . Ze Manuel
Easah Zaheer Suliman
86′ Ângelo Rafael Teixeira Alpoim Meneses
Abdullahi Ibrahim Alhassan90′
70′ Rúben Filipe dos Santos Vieira de Sousa Gonçalves
Radivoj Bosić90′
João Pedro Salazar da Graça
Aboubacar Dit Boubou Konté90′
Anderson Emanuel Castelo Branco da Cruz
Carlos Filipe Fonseca Chaby
86′ Fábio Ronaldo Costa Conceição
João Tiago Serrão Garcês
60′ Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Luiz Eduardo Teodora da Silva82′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.