Porto II - SC Covilha 2-1 (1-0). Liga portugalska - 25. kolejka Segunda Liga

W meczu 25. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 21 marca, zespół Porto II zwyciężył z Covilha 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedrosie.

Filipe Cardoso 80'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć zespół Covilha wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Evanilson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto II , strzelając gola w 33. minucie starcia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tiagowi Matosowi z jedenastki gospodarzy. Była to 38. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto II.

Na drugą połowę zespół Covilha wyszedł w zmienionym składzie, za Jorge Vilelę wszedł Bernardo Martins. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę obejrzał Gilberto Silva z Covilha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto II w 56. minucie spotkania, gdy Fábio Vieira zdobył z karnego drugą bramkę. Po chwili trener Covilha postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Leo, a murawę opuścił Deivison.

W tej samej minucie Gilberto Silva zastąpił Lewisa Mbaha. W tej samej minucie w zespole Covilha doszło do zmiany. Mohamed Ndao wszedł za Jeana Felipego. Po chwili trener Porto II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Valentego. Na boisko wszedł Mor Ndiaye, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 87 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 80. minucie wynik ustalił Filipe Cardoso.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Fábio Vieira, zawodnik Porto II. Drużynie Covilha zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Porto II.

Tiago André Lopes Moreira
38′ Tiago Manuel Maio Matos
Jaime Daniel Melão Simões
João Marcelo Messias Ferreira
Jean Felipe Nogueira da Silva57′
66′ Carlos Gabriel Moreira de Oliveira
David Moisés Sousa Santos
 56′ (k.) 90′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Jorge Daniel Abreu Vilela46′
79′ Romário Manuel Silva Baró
Filipe Couto Cardoso  80′
66′ Rodrigo Ribeiro Valente
Gilberto Manuel Pereira da Silva49′ 57′
 33′ 79′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Felipe Francisco Macedo
66′ José Diogo Bessa Rocha Ferreira
Abdul Wahab Hanan
Rodrigo Pinheiro Ferreira
Mohamed Lamine Ndao57′
66′ Mor Ndiaye
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins46′
Rafael Reis Pereira
Inusah Adam
79′ Bernardo Pereira Folha
Wendel da Silva Costa Wendel
79′ Gonçalo Oscar Albuquerque Borges
Leonardo Ferreira Cá57′
Kelvin Owusu Boateng
Lewis Mbah Enoh57′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Porto II, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.