Porto II - GD Estoril Praia 2-2 (0-2). Liga portugalska - 29. kolejka Segunda Liga

18 kwietnia na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedrosie odbyło się starcie 29. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Porto II i Estorilu Praia. Mecz zakończył się remisem 2-2.

29. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-18 16:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Arbiter: Miguel Bertolo Nogueira
Zé Valente 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Estorilu Praia wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Abdul-Aziz Yakubu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Estorilu Praia, strzelając gola w 24. minucie pojedynku. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Kelvinowi Boatengowi, piłkarzowi Porto II.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Estorilu Praia w 45. minucie spotkania, gdy Zé Valente zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zé Valente'a z Estorilu Praia, a w 52. minucie Mora Ndiayego z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie bramkę kontaktową zdobył Kelvin Boateng.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ zespół Porto II doprowadził do remisu. Gola strzelił Mor Ndiaye. Po chwili trener Estorilu Praia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł André, a murawę opuścił Abdul-Aziz Yakubu.

W tej samej minucie Zé Valente został zastąpiony przez Jeana Lazare'a. W 71. minucie w drużynie Estorilu Praia doszło do zmiany. Murilo wszedł za André Vidigala. Po chwili trener Porto II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Valentego. Na boisko wszedł Bernardo Folha, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: André i Jeanowi Lazare'owi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

João Pedro Costa Gamboa
 60′ 52′ 87′ Mor Ndiaye
Miguel Crespo da Silva
77′ Rodrigo Ribeiro Valente
André Filipe Cunha Vidigal71′
 57′ 45′ 77′ Kelvin Owusu Boateng
José Pedro Magalhães Valente  45′ (k.) 51′ 63′
77′ Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
João Sabino Mendes Neto Saraiva
77′ Bernardo Pereira Folha
Murilo Oliveira de Freitas71′
87′ Rafael Reis Pereira
André Filipe Russo Franco
77′ Gonçalo Oscar Albuquerque Borges
André Clovis Silva Filho63′ 90′
77′ Igor Cássio Vieira dos Santos
Francisco Jorge Tavares Oliveira80′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Porto II dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.