Porto II - CD Feirense 4-2 (2-0). Liga portugalska - 33. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 33. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 16 maja, jedenastka Porto II wygrała z Feirense 4-2 (2-0). Starcie odbyło się na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedrosie.

33. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-16 16:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
Fabrício Simões 83'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Porto II wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Porto II otworzyli wynik. W 18. minucie Fábio Vieira dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 22. minucie kartkę otrzymał Guilherme Ramos z Feirense.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto II w 22. minucie spotkania, gdy Evanilson strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Feirense: João Tavaresowi w 30. minucie i Zé Ricardzie w pierwszej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Feirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Edson Farias, a murawę opuścił Feliz Vaz. Na drugą połowę jedenastka Feirense wyszła w zmienionym składzie, za João Tavaresa wszedł Mica.

W 51. minucie kartką został ukarany Diga, zawodnik gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie trzecią bramkę dla drużyny Porto II zdobył Carraça.

W 60. minucie Abraham Marcus został zmieniony przez Fabrícia Simõesa. W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy Feirense: Diogo Viana, Ruca, a na ich miejsce weszli Diga, Fábio Espinho. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Porto II: Ivanowi Cardosie w 71. i Carraçy w 73. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Platiny wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feirense, strzelając gola w 75. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia Evanilson ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 4-1.

Kibice Porto II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gonçala Borgesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Daniel Edi-Mesumbe. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze Porto II: Pedro Justiniano, Rodrigo Valente, a na ich miejsce weszli João Marcelo, Romário Baró.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 83. minucie wynik ustalił Fabrício Simões. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze Porto II: Hulk, Bernardo Folha, a na ich miejsce weszli Carraça, Francisco Conceição. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Bruno Brígido de Oliveira
78′ João Marcelo Messias Ferreira
José Ricardo Avelar Ribeiro45′
Malang Sarr
Ícaro do Carmo Silva
 53′ 73′ 85′ Rui Filipe Caetano Moura
Diogo Miguel Guedes Almeida51′ 62′
 18′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Guilherme Magro Pires Ramos22′
Mor Ndiaye
Latyr Fall
78′ Romário Manuel Silva Baró
Fábio Ricardo Gomes Fonseca62′
85′ Francisco Fernandes Conceiçao
Abraham Marcus60′
 22′ (k.), 76′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
João Tavares Almeida30′ 46′
78′ Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues  75′
Rodrigo Fernandes da Conceição
Feliz Edgar Neto Vaz46′
71′ Ivan Magalhães Miguel Cardoso
Igor Carreira Rodrigues
78′ Pedro Justiniano Almeida Gomes
Rui Pedro Coimbra Chaves62′
85′ Carlos Gabriel Moreira de Oliveira
Sérgio Domingos Reis Silva
Rodrigo Pinheiro Ferreira
Diogo Viana62′
85′ Bernardo Pereira Folha
Bruno Cristiano Conceição Carvalho Santos
Rafael Reis Pereira
Micael Cabrita Silva Mica46′
78′ Rodrigo Ribeiro Valente
João Victor Cunha Borges
78′ Gonçalo Oscar Albuquerque Borges
Edson Rodrigues Farias46′
Igor Cássio Vieira dos Santos
Fabrício Santos Simões60′  83′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Feirense pokazał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.