Porto II - CD Cova Piedade 5-1 (2-0). Liga portugalska - 31. kolejka Segunda Liga

W starciu 31. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 1 maja, zespół Porto II wysoko wygrał z CD Cova 5-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedrosie.

Abreu De Oliveira 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Porto II wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto II w 20. minucie spotkania, gdy Evanilson zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 23. minucie żółtą kartkę dostał Simão Júnior z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto II w 24. minucie spotkania, gdy Daniel Edi-Mesumbe strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Po pół godzinie gry żółtą kartką został ukarany João Mário, zawodnik Porto II. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie Thabo Cele został zmieniony przez Pepa Santosa.

W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Evanilson z Porto II. W 61. minucie w drużynie CD Cova doszło do zmiany. Arnold Nkufo wszedł za Aleksa Freitasa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Malang Sarr.

W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Simão Júnior osłabiając zespół CD Cova. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 23. minucie. Trener CD Cova postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł João Abreu, a murawę opuścił João Amorim. João Abreu bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach. Trener Porto II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gonçala Borgesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Daniel Edi-Mesumbe. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Niedługo później Mor Ndiaye wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto II, strzelając kolejnego gola w 82. minucie meczu.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 84. minucie gola pocieszenia strzelił João Abreu.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Cícero z CD Cova. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Bruno Tiago Conceição Bernardo
 67′ Malang Sarr
Aurísio Saliu Fernandes Embalo Júnior23′ 68′
Rui Filipe Caetano Moura
Cícero Clebson Alves Santana90′
 82′ Mor Ndiaye
Thabo Cele50′
72′ Romário Manuel Silva Baró
Gonçalo Garcias Neves Maria74′
78′ Rodrigo Ribeiro Valente
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
 20′ (k.), 57′ 72′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Robson Vaz Shimabuku
 24′ (k.) 74′ Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas61′
30′ 74′ João Mário Neto Lopes
João André Ribeiro Vieira74′
Ivan Magalhães Miguel Cardoso
Cléber Machado Santana
Carlos Gabriel Moreira de Oliveira
Alex Kakuba
74′ Rodrigo Pinheiro Ferreira
Arnold Nkufo Issoko61′
78′ Diogo Dias Ressurreição
João Pedro Abreu De Oliveira74′  84′
Rafael Reis Pereira
Cristiano Castro Gomes
72′ Bernardo Pereira Folha
Bruno Miguel Mendes Alves
74′ Gonçalo Oscar Albuquerque Borges
Pedro Miguel Neves Santos50′
Johan Arath Gómez
Femi Emmanuel Balogun74′
72′ Igor Cássio Vieira dos Santos
Anthony Miguel Blondell Blondell74′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom CD Cova, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.