Portimonense Sporting Clube - Boavista Futebol Clube 0-1 (0-1). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół Portimonense SC przegrał z Boavista FC 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Portimao w Portimao.

W  meczu 1. kolejki  Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół Portimonense SC przegrał  z Boavista FC  0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Portimao w Portimao.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Portimonense SC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boavista FC w dziewiątej minucie spotkania, gdy Yusupha Njie strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Gaius Makouta.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Andersonowi Oliveirze z Portimonense SC. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Boavista FC.

W 54. minucie Henrique Jocu zastąpił Luquinhasa. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yusuphę Njie z Boavista FC, a w 62. minucie Pedro Sa z drużyny przeciwnej.

Trener Portimonense SC postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Pedro Sa i na pole gry wprowadził napastnika Ruiego Gomesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 65 minuty boisko opuścili zawodnicy Portimonense SC: Paulo Moreira, Fahd Moufi, Anderson Oliveira, na ich miejsce weszli: Ewerton, Zie Ouattara, Wilinton Aponza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kenjego Gorrego, Luisa Santosa, Sebastiana Pereza zajęli: Tiago Morais, Julio Dabo, Ilija Vukotić. W doliczonej piątej minucie pojedynku kartkę obejrzał Ewerton z zespołu Portimonense SC.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Boavista FC. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Portimonense SC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Portimonense SC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Boavista FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.