Portimonense SC - Sporting Braga 0-0. Liga portugalska - 34. kolejka Primeira Liga

19 maja na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbyło się starcie 34. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porimonense i Sportinga Braga. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

34. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-19 21:00 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
Portimonense SC
Sporting Braga
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Sportinga Braga wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Drugą połowę drużyna Sportinga Braga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alego Musratiego wszedł Fransérgio. Trener Sportinga Braga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł João Novais, a murawę opuścił Nuno Sequeira.

Drugą połowę jedenastka Sportinga Braga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ricarda Hortę wszedł Galeno. W 60. minucie za Andraża Szporara wszedł Rui Fonte. W tej samej minucie Lucas Piazón został zmieniony przez Hernâniego Silvę, co miało wzmocnić zespół Sportinga Braga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Beta na Pedro Sá w 77. minucie.

Kibice Porimonense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Moreirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Fabricio. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Willyanowi z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta meczu.

Bruno Miguel Ferreira Rodrigues
35′ Lucas Possignolo
Cristián Alexis Borja González
90′ Willyan da Silva Rocha
André Filipe Luz Horta
41′ Aylton Filipe Boa Morte
Gustavo Lucas Domingues Piazón60′
14′ 77′ Norberto Bercique Gomes Betuncal
Andraż Szporar60′
88′ Fabricio dos Santos Messias
João Pedro Barradas Novais46′
77′ Pedro Miguel Cunha Sá
Fransérgio Rodrigues Barbosa46′
Denis-Will Poha
Rui Pedro da Rocha Fonte60′
Anderson de Oliveira da Silva
Wenderson Galeno46′
88′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Abel Ruiz Ortega
Jafar Salmani
Hernâni Infande Tchuda da Silva60′

Przewaga zespołu Sportinga Braga w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Sportinga Braga żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Jedenastka Porimonense w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.