Portimonense SC - SC Farense 2-0 (0-0). Liga portugalska - 12. kolejka Primeira Liga

4 stycznia na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbył się pojedynek 12. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porimonense i Farense. Mecz zakończył się zwycięstwem Porimonense 2-0.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-04 22:15 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Portimonense SC
SC Farense
2
0
Beto 71',90'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Cláudio Falcão zastąpił Burę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Nikola Stojiljković z jedenastki gości. Była to 45. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Farense wyszła w zmienionym składzie, za Césara Martinsa wszedł Bilel Aouacheria. Między 55. a 68. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Porimonense i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Beto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porimonense, strzelając gola w 71. minucie starcia. Asystę zaliczył Luquinhas.

Trener Farense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Patricka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nikola Stojiljković. W samej końcówce spotkania kartkę dostał Dener, piłkarz Porimonense.

Jedenastka Farense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Beto ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki asystował Anderson Oliveira.

Dwie minuty później w zespole Porimonense doszło do zmiany. Fabricio wszedł za Beta. W tej samej minucie trener Porimonense postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Andersona Oliveirę wszedł Henrique, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Porimonense doszło do zmiany. Fernando Medeiros wszedł za Ayltona Mortego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Fabio Nunes
89′ Dener Gomes Clemente
Filipe Joaquim Melo Silva
68′ Lucas Queiroz Canteiro
Hugo André Rodrigues Seco76′
55′ Willyan da Silva Rocha
Luís Carlos Pereira Carneiro81′
90′ Aylton Filipe Boa Morte
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
 71′, 90′ 90′ Norberto Bercique Gomes Betuncal
Ryan Gauld
90′ Anderson de Oliveira da Silva
Abner Felipe Souza de Almeida
90′ Henrique Gelain Custodio
Jorge Braima Nogueira19′
Rômulo da Silva Machado
Djalma Braume Manuel Abel Campos
90′ Fernando Medeiros da Silva
Bilel Aouacheria46′
Fali Candé
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes76′
90′ Fabricio dos Santos Messias
Braian Ezequiel Mansilla81′
Ricardo Jorge Vaz Té
Madi Queta76′

Jedenastka Porimonense była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Porimonense otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Porimonense w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości wymieniła pięciu zawodników.