Portimonense SC - Rio Ave FC 0-0. Liga portugalska - 30. kolejka Primeira Liga

1 maja na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbył się mecz 30. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porimonense i Rio Ave. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

30. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-01 19:00 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
Portimonense SC
Rio Ave FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Rio Ave wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Porimonense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Anderson Oliveira, a murawę opuścił Denis-Will Poha. W 68. minucie Juninho Brandão zastąpił Rafaela Camacha.

W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Ewerton, Bruno Moreira, a na ich miejsce weszli Fabricio, Beto. Trener Rio Ave postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Fábia Coentrão i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Manégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Porimonense: Denerowi w 89. minucie i Ewertonowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Pedro Miguel Gaspar Amaral
63′ Denis-Will Poha
Francisco Oliveira Geraldes
89′ Dener Gomes Clemente
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Pedro Miguel Cunha Sá
Filipe Augusto Carvalho Souza
Aylton Filipe Boa Morte
Fábio Alexandre da Silva Coentrão85′
85′ Norberto Bercique Gomes Betuncal
José Brandão Gonçalves Júnior68′
85′ Fabricio dos Santos Messias
Judilson Mamadu Pele
85′ 90′ Ewerton da Silva Pereira
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Seung-Woo Lee
Carlos Manuel Cardoso Mané85′
63′ Anderson de Oliveira da Silva
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
85′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Ronan David Jerônimo
Jafar Salmani
Rafael Euclides Soares Camacho68′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Porimonense przyznał dwie żółte.

Jedenastka Porimonense w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.