Portimonense SC - FC Vizela 0-0. Liga portugalska - 7. kolejka Primeira Liga

26 września na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbyło się starcie 7. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porimonense i FC Vizela. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 637 widzów.

7. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-26 21:30 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Widzów: 1637 | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
Portimonense SC
FC Vizela
0
0

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Samú z FC Vizela, a w 59. minucie Pedrão z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Nuno Moreira został zastąpiony przez Kika Bondosę.

W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Lucasowi Possignolowi z Porimonense. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Porimonense doszło do zmiany. Luquinhas wszedł za Wilintona Aponzę. Trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Ivána Angula i na pole gry wprowadził napastnika Ayltona Mortego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 66. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Vizela: Guilherme Schettine, Marcos Paulo, Kévin Zohi, na ich miejsce weszli: Cassiano, Raphael Guzzo, Tomás Silva. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa Possignola, Andersona Oliveiry zajęli: Renato Júnior, Fabricio. W doliczonej czwartej minucie spotkania arbiter ukarał kartkami Fabricia, Renata Júniora z Porimonense oraz Charles'a z zespołu gości.

Koffi Franck Kouao
64′ 66′ Lucas Possignolo
Bruno Ricardo Valdez Wilson
59′ Pedro Henrique de Oliveira Correia
Nuno Gonçalo Rocha Moreira59′
66′ Iván Darío Angulo Cortés
Domingues de Souza Claudemir
65′ Wilinton Aponza Carabali
Fábio Samuel Amorim Silva48′
78′ Anderson de Oliveira da Silva
Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso59′
65′ Lucas Queiroz Canteiro
Tomás Costa Silva90′
66′ 90′ Renato Barbosa dos Santos Júnior
Raphael Guzzo90′
66′ Aylton Filipe Boa Morte
Alex Méndez
78′ 90′ Fabricio dos Santos Messias
Cassiano Dias Moreira77′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Porimonense dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.