Portimonense SC - FC Porto 1-2 (0-1). Liga portugalska - 24. kolejka Primeira Liga

W meczu 24. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 20 marca, drużyna Porimonense przegrała z Porto 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estádio Municipal de Portimão w Portimão.

24. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-20 19:00 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Arbiter: Rui Manuel Gomes Costa
Samuel 67' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Porto wygrała aż dziewięć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Taktyka trenera zespołu Porimonense już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Porimonense. W 24. minucie za Pepe wszedł Diogo Leite.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Porimonense: Denerowi w 26. minucie i Willyanowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

W tej samej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Porimonense Lucas Possignolo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Fali Candé. Sytuację bramkową stworzył Beto.

W 67. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Porimonense Samuel. Między 70. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Porimonense i jedną drużynie przeciwnej.

Po chwili trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Luis Díaz, a murawę opuścił Mehdi Taremi. Trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Pedro Sá i na pole gry wprowadził napastnika Jafara Salmaniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 81. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Porimonense: Fali Candé, Aylton Morte, Willyan, na ich miejsce weszli: Anderson Oliveira, Fabricio, Luquinhas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Moussy Maregi, Otávia, Wilsona Manafy zajęli: Toni Martínez, Francisco Conceição, Marko Grujić.

W doliczonym czasie gry żółtą kartkę dostał Sérgio Oliveira, zawodnik gości. W piątej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pedro Sá osłabiając tym samym zespół Porimonense. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

FC Porto
67′ (samob.) Samuel Portugal Lima
Agustín Federico Marchesín70′
Fahd Moufi
Wilson Migueis Manafá Jancó89′
45′ (samob.) Lucas Possignolo
Chancel Mbemba Mangulu
72′ Maurício de Carvalho Antônio
. Pepe24′
 64′ 81′ Fali Candé
Zaidu Sanusi
45′ 86′ Willyan da Silva Rocha
Jesus Corona
Koki Anzai
Andrés Mateus Uribe Villa
26′ Dener Gomes Clemente
Otávio Edmilson da Silva Monteiro88′
81′ Aylton Filipe Boa Morte
Sergio Oliveira90′
90′ 81′ Pedro Miguel Cunha Sá
Moussa Marega88′
71′ Norberto Bercique Gomes Betuncal
Fábio Daniel Ferreira Vieira
86′ Lucas Queiroz Canteiro
Marko Grujić89′
81′ Anderson de Oliveira da Silva
Francisco Fernandes Conceiçao88′
81′ Fabricio dos Santos Messias
Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Luis Fernando Díaz Marulanda77′
81′ Jafar Salmani
Antonio Martínez López88′

Drużyna Porto była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Porimonense, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Porto wymieniła pięciu zawodników.