Portimonense SC - CS Marítimo Funchal 0-0. Liga portugalska - 21. kolejka Primeira Liga

28 lutego na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbył się pojedynek 21. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porimonense i CS Marítimo. Mecz zakończył się remisem 0-0.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-28 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
Portimonense SC
CS Marítimo Funchal
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Porimonense wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Pelágia z CS Marítimo, a w 38. minucie Willyana z drużyny przeciwnej.

W 44. minucie Lucas Possignolo został zastąpiony przez Ewertona. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Porimonense rozpoczął w zmienionym składzie, za Fabricia wszedł Jafar Salmani. A trener CS Marítimo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko François-Xaviera Fumu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jorge Correa.

Na murawie, jak to często zdarzało się Porimonense w tym sezonie, pojawił się Henrique, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Kokiego Anzaiego. Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy CS Marítimo: Diederrick Tagueu, Ali Alipour, Jean, na ich miejsce weszli: Rafik Guitane, Sassá, Franck-Yves Bambock. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Beta, Luquinhasa zajęli: Bruno Moreira, Anderson Oliveira. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Zainadine Júnior z drużyny gości. Była to 90. minuta starcia.

Cláudio Winck Neto
44′ Lucas Possignolo
Antreas Karo
Maurício de Carvalho Antônio
Leonardo de Andrade Silva
77′ Koki Anzai
Marcelo Hermes
Dener Gomes Clemente
Zainadine Abdula Chavango Júnior90′
83′ Lucas Queiroz Canteiro
Ali Alipour88′
38′ Willyan da Silva Rocha
Pedro Henrique Rocha Pelágio12′
Aylton Filipe Boa Morte
Jorge Iván Correa68′
77′ Norberto Bercique Gomes Betuncal
Jean Carlos de Souza Irmer88′
46′ Fabricio dos Santos Messias
Diederrick Joel Tagueu Tadjo78′
Kosuke Nakamura
Caio Gobbo Secco
Pedro Henrique Casagrande Oliveira
Lucas Henrique da Silva
77′ Henrique Gelain Custódio
Franck-Yves Bambock88′
Fali Candé
Stefano Beltrame
44′ Ewerton da Silva Pereira
Felício Mendes João Milson
Denis-Will Poha
Luiz Ricardo Alves88′
83′ Anderson de Oliveira da Silva
Rúben Daniel Fonseca Macedo
77′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
François-Xavier Fumu Tamuzo68′
46′ Jafar Salmani
Rafik Guitane78′

Przewaga zespołu Porimonense w posiadaniu piłki była ogromna (75 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom CS Marítimo pokazał dwie.

Zespół Porimonense wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.