Portimonense SC - CD Tondela 3-0 (2-0). Liga portugalska - 22. kolejka Primeira Liga

W starciu 22. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 6 marca, zespół Porimonense wygrał z CD Tondela 3-0 (2-0). Mecz odbył się na Estádio Municipal de Portimão w Portimão.

22. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-06 16:30 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Arbiter: Manuel Mota
Portimonense SC
CD Tondela
3
0
Beto 14',54'
Aylton Boa Morte 35'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół CD Tondela wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porimonense w 14. minucie spotkania, gdy Beto strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Anderson Oliveira.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Porimonense, zdobywając kolejną bramkę. W 35. minucie wynik na 2-0 podwyższył Aylton Morte.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Beto z Porimonense. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Anderson Oliveira.

W 59. minucie Tiago Almeida zastąpił Bebeta. Kibice CD Tondela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Souleymane'a Anne'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jaume Grau. Między 59. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Porimonense: Ewerton, Dener, Anderson Oliveira, na ich miejsce weszli: Luquinhas, Pedro Sá, Jafar Salmani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Salvadora Agry, Filipe Ferreiry zajęli: Telmo Arcanjo, Mohamed Khacef.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Olabego z CD Tondela, a w 75. minucie Kokiego Anzaiego z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Porimonense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Bruno Moreira, a murawę opuścił Beto. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Porimonense doszło do zmiany. Fali Candé wszedł za Denisa-Willa Pohę.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Enzo Gabriel Martínez Suárez
75′ Koki Anzai
Filipe Ferreira80′
71′ Dener Gomes Clemente
João Pedro Almeida Machado
 35′ Aylton Filipe Boa Morte
Roberto Olabe del Arco65′
83′ Anderson de Oliveira da Silva
Jaume Grau Ciscar59′
84′ Denis-Will Poha
Jhon Eduard Murillo Romaña
59′ Ewerton da Silva Pereira
Mario González Gutiérrez
 14′, 54′ 83′ Norberto Bercique Gomes Betuncal
Roberto de Jesus Machado59′
84′ Fali Candé
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
71′ Pedro Miguel Cunha Sá
Pedro Augusto Borges da Costa
59′ Lucas Queiroz Canteiro
Telmo Emanuel Gomes Arcanjo59′
Fabricio dos Santos Messias
João Lamine Jaquité
83′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Souleymane Anne59′
83′ Jafar Salmani
Tomislav Štrkalj

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Porimonense w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.