Portimonense SC - CD Santa Clara 2-1 (2-1). Liga portugalska - 6. kolejka Primeira Liga

17 września na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbyło się spotkanie 6. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porimonense i Santa Clara. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Porimonense 2-1. Na stadionie stawiło się 942 widzów.

6. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-17 21:15 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Widzów: 942 | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
Rui Costa 20'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Santa Clara wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Porimonense otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Wilinton Aponza. Sytuację bramkową stworzył Lucas Fernandes.

Drużyna Santa Clara nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 20. minucie gola wyrównującego strzelił Rui Costa. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Falego Candégo z Porimonense, a w 29. minucie Júlia Romão z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Porimonense odpowiedzieli strzeleniem gola. W 44. minucie wynik ustalił Lucas Fernandes. Przy zdobyciu bramki asystował Wilinton Aponza.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Drugą połowę zespół Porimonense rozpoczął w zmienionym składzie, za Ewertona, Ayltona Mortego weszli Lucas Possignolo, Anderson Oliveira. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Porimonense: Lucasowi Fernandesowi w 50. i Wilintonowi Aponzie w 59. minucie.

W 62. minucie Júlio Romão został zmieniony przez Nenégo. W 64. minucie arbiter ukarał kartką Andersona Carvalhę, zawodnika gości. Trener Santa Clara postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Andersona Carvalhę i na pole gry wprowadził napastnika Mohameda Bouldiniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Carlinhosowi i Cristianowi Gonzálezowi.

Kennedy Kofi Boateng
28′ 86′ Fali Candé
Joeliton Lima Santos
90′ Iván Darío Angulo Cortés
Ricardo António74′
90′ Carlos Vinícius Santos de Jesus
Anderson de Carvalho Santos64′ 74′
46′ Aylton Filipe Boa Morte
Allano Brendon de Souza Lima62′
46′ Ewerton da Silva Pereira
Júlio Rodrigues Romão29′ 62′
 44′ 50′ 77′ Lucas Fernandes da Silva
Rui Pedro Silva Costa  20′ 83′
 10′ 59′ Wilinton Aponza Carabali
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Ricardo Abel Barbosa Ferreira
Ricardo José da Silva Fernandes
46′ Lucas Possignolo
João Ricardo da Silva Afonso
77′ Pedro Miguel Cunha Sá
Paulo Henrique Rodrigues Cabral83′
90′ Gilbert Gianelli Imbula Wanga
Pierre Emmanuel Sagna
86′ Achraf Lazaar
Jean Patric Lima dos Reis62′
46′ Anderson de Oliveira da Silva

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Porimonense, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.