Portimonense SC - CD Nacional Funchal 1-0 (0-0). Liga portugalska - 8. kolejka Primeira Liga

29 listopada na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbyło się starcie 8. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porimonense i Nacionalu Funchal. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Porimonense 1-0.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-11-29 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
Portimonense SC
CD Nacional Funchal
1
0
Fabricio 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Porimonense wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 21. minucie Rúben Freitas został zmieniony przez Mabrouka Rouaiego.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Denerowi z zespołu gospodarzy. Była to 36. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po godzinie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Luquinhasowi, piłkarzowi gospodarzy. Chwilę później trener Nacionalu Funchal postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Kenji Gorré, a murawę opuścił João Victor.

W tej samej minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Vladan Danilović wszedł za Vincenta Koziello. Trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Luquinhasa i na pole gry wprowadził napastnika Ricarda Té. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 77. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Porimonense: Anderson Oliveira, Júlio César, na ich miejsce weszli: Aylton Morte, Welinton Júnior. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rúbena Micaela, Lucasa Kala zajęli: Bryan Róchez, João Vigário.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Júlia Césara z Nacionalu Funchal, a w 85. minucie Pedro Sá z drużyny przeciwnej. Júlio César z Nacionalu Funchal w 89. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 78. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porimonense w 89. minucie spotkania, gdy Fabricio zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Porimonense doszło do zmiany. Willyan wszedł za Fabricia.

Lucas Kal Schenfeld Prigioli80′
36′ Dener Gomes Clemente
Micael Ruben80′
62′ 68′ Lucas Queiroz Canteiro
Vincent Edouard André Koziello64′
85′ Pedro Miguel Cunha Sá
Abdullahi Ibrahim Alhassan
77′ Anderson de Oliveira da Silva
João Victor Lima Ferreira64′
 89′ (k.) 90′ Fabricio dos Santos Messias
José Brayan Riascos Valencia
77′ Júlio César Czarnerski
João Pedro Gomes Camacho
Ricardo Abel Barbosa Ferreira
Riccardo Piscitelli
90′ Willyan da Silva Rocha
Mabrouk Haiça Rouai21′
77′ Aylton Filipe Boa Morte
Vincent Thill
77′ Welinton Júnior Ferreira dos Santos
Nuno Miguel Oliveira Borges
68′ Ricardo Jorge Vaz Té
Bryan Giovanni Róchez Mejia80′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Nacionalu Funchal wymienił pięciu zawodników.