Os Belenenses SAD - SL Benfica Lizbona 0-7 (0-7). Liga portugalska - 12. kolejka Primeira Liga

27 listopada na Estádio Nacional w Jamorze odbyło się spotkanie 12. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Benficy Lizbona. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Benficy Lizbona 7-0. Starcie obejrzało 6 096 widzów.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-11-27 21:30 | Stadion: Estádio Nacional | Widzów: 6096 | Arbiter: Manuel Mota
D. Núñez 32',34',45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 meczów zespół Benficy Lizbona wygrał 29 razy i zanotował osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik CF Belenenses Eduardo Kau.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Benficy Lizbona, strzelając kolejnego gola. W 14. minucie drugą bramkę dla piłkarzy Benficy Lizbona zdobył Haris Seferović. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Rafa Silva.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Weigl. Bramka padła po podaniu Valentina Lazara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy Lizbona w 32. minucie spotkania, gdy Darwin Núñez strzelił czwartego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Julian Weigl.

W 34. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Darwin Núñez z Benficy Lizbona. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Rafa Silva.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy Lizbona w 39. minucie spotkania, gdy Haris Seferović zdobył z karnego szóstą bramkę.

Niedługo później Darwin Núñez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, strzelając kolejnego gola w 45. minucie pojedynku. Asystę zanotował Álex Grimaldo.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-7.

Drugą połowę zespół Benficy Lizbona rozpoczął w zmienionym składzie, za Nicolasa Otamendiego, Áleksa Grimalda weszli Morato, Gil Dias. Kibice Benficy Lizbona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pizziego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Rafa Silva.

Na drugą połowę zespół Benficy Lizbona wyszedł w zmienionym składzie, za Juliana Weigla, Darwina Núñeza weszli Adel Taarabt, Gonçalo Ramos.

Jan Vertonghen
1′ (samob.) Eduardo de Sousa Santos