Os Belenenses SAD - SL Benfica Lizbona 0-3 (0-0). Liga portugalska - 22. kolejka Primeira Liga

8 marca na Estádio Nacional w Jamorze odbyło się starcie 22. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Benficy Lizbona. Mecz zakończył się zwycięstwem Benficy Lizbona 3-0.

22. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-08 21:15 | Stadion: Estádio Nacional | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
Os Belenenses SAD
SL Benfica Lizbona
0
3
H. Seferović 55',58'
Lucas Verissimo 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Jedenastka Benficy Lizbona wygrała aż 28 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko osiem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy Lizbona w 55. minucie spotkania, gdy Haris Seferović zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Álex Grimaldo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy Lizbona w 58. minucie spotkania, gdy Haris Seferović strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Diogo Gonçalves.

Trener CF Belenenses wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Afonsa Tairę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Thibang Phete. W 61. minucie za Miguela Cardosa wszedł Afonso Sousa. W tej samej minucie trener Benficy Lizbona postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Pedrinho, a murawę opuścił Éverton.

Po godzinie gry w drużynie Benficy Lizbona doszło do zmiany. Adel Taarabt wszedł za Pizziego.

Niedługo później Lucas Verissimo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie spotkania. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Álex Grimaldo.

Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy CF Belenenses: Sphephelo Sithole, Silvestre Varela, Diogo Calila, na ich miejsce weszli: Bruno Ramires, Francisco Teixeira, Dieguinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giana-Luki Waldschmidta, Rafy Silvy, Dioga Gonçalvesa zajęli: Chiquinho, Jardel, Gilberto. W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Brunonowi Ramiresowi z CF Belenenses. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Helton Brant Aleixo Leite
84′ Diogo dos Santos Cabral
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi62′
61′ Miguel Filipe Nunes Cardoso
Silva Rafa83′
74′ Sphephelo S'Miso Sithole
Éverton Sousa Soares61′
61′ Thibang Sindile Theophilus Phete
Julian Weigl
74′ Silvestre Varela
. Jardel83′
61′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Nuno Albertino Varela Tavares
74′ Francisco José Coelho Teixeira
Gabriel Appelt Pires
61′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Pedro Victor Delmino da Silva61′
74′ 87′ Bruno Edgar Silva Almeida
Francisco Leonel Lima Silva Machado68′
Jordan van der Gaag
Adel Taarabt62′
84′ Diego Francisco Rocha
Gonçalo Matias Ramos

Zespół Benficy Lizbona był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Benficy Lizbona żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.