Os Belenenses SAD - Portimonense SC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 31. kolejka Primeira Liga

6 maja na Estádio Nacional w Jamorze odbyło się starcie 31. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Porimonense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CF Belenenses 1-0.

M. Cassierra 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka CF Belenenses wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Porimonense próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Zander Cassierra dla jedenastki CF Belenenses. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CF Belenenses.

Drugą połowę zespół Porimonense rozpoczął w zmienionym składzie, za Pedro Sá wszedł Anderson Oliveira. Drugą połowę drużyna Porimonense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Falego Candégo wszedł Koki Anzai.

W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Silvestre Vareli z CF Belenenses. Chwilę później trener CF Belenenses postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Afonso Taira, a murawę opuścił Silvestre Varela. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Sphephelowi Sithole'owi, zawodnikowi CF Belenenses.

W 69. minucie Sphephelo Sithole zastąpił Brunona Ramiresa. W 70. minucie w jedenastce CF Belenenses doszło do zmiany. Francisco Teixeira wszedł za Miguela Cardosa. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Afonso Taira z zespołu gospodarzy.

Kibice Porimonense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Moreirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Fabricio. W 87. minucie Aylton Morte został zmieniony przez Lee Seunga-Woo, a za Willyana wszedł na boisko Jafar Salmani, co miało wzmocnić zespół Porimonense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Afonsa Sousę na Dioga Calilę oraz Zandera Cassierrę na Niltona Varelę. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartką został ukarany Fahd Moufi, piłkarz gości.

Fali Candé46′
61′ 69′ Sphephelo S'Miso Sithole
Willyan da Silva Rocha87′
59′ 60′ Silvestre Varela
Pedro Miguel Cunha Sá46′
70′ Miguel Filipe Nunes Cardoso
Denis-Will Poha
88′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Aylton Filipe Boa Morte87′
Rúben Alexandre Rocha Lima
Norberto Bercique Gomes Betuncal
 45′ 88′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Lucas de Lima Tagliapietra
88′ Diogo dos Santos Cabral
Henrique Gelain Custódio
88′ Nilton Varela Lopes
Seung-Woo Lee87′
60′ 73′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Anderson de Oliveira da Silva46′
70′ Francisco José Coelho Teixeira
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira87′
69′ Bruno Edgar Silva Almeida
Jafar Salmani87′
Edgar Patrício Franco Pacheco
Ricardo Jorge Vaz Tê

Przewaga drużyny Porimonense w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.