Os Belenenses SAD - Gil Vicente FC 1-1 (0-0). Liga portugalska - 6. kolejka Primeira Liga

18 września na Estádio Dr. Magalhães Pessoa w Leirii odbyło się spotkanie 6. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Vicente. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 683 widzów.

6. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-18 19:00 | Stadion: Estádio Dr. Magalhães Pessoa | Widzów: 683 | Arbiter: Miguel Bertolo Nogueira
Os Belenenses SAD
Gil Vicente FC
1
1
Alisson Safira 83'
G. Aburjania 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 starć drużyna Vicente wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Vicente i dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna CF Belenenses wyszła w zmienionym składzie, za Chimę Akas wszedł Camará. W 58. minucie Carraça został zastąpiony przez Dopangę Boniego.

Między 58. a 68. minutą, boisko opuścili zawodnicy CF Belenenses: Rafael Camacho, Sphephelo Sithole, na ich miejsce weszli: Alioune Ndour, Thibang Phete. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuela Lina, Bilela Aouacherii zajęli: Murilo, Boubacar Hanne.

W 83. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Vicente Žiga Frelih. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Alissonowi Safirze z CF Belenenses. Była to 86. minuta pojedynku.

W następstwie utraty gola trener Vicente postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Vitora Carvalha i na pole gry wprowadził napastnika Éldera Santanę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w drużynie Vicente doszło do zmiany. Giorgi Aburjania wszedł za Kanyę Fujimota.

Mimo że zespół Vicente nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 64 ataki oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia gola wyrównującego strzelił Giorgi Aburjania. Przy zdobyciu bramki asystował Murilo.

Trzy minuty później w jedenastce CF Belenenses doszło do zmiany. Pedro Nuno wszedł za Alissona Safirę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
38′ 58′ Rui Filipe Caetano Moura
João Carlos Araújo Fonseca Silva4′
César Fernando Simões Sousa
Kanya Fujimoto86′
46′ Chima Akas Uche
Pedro Filipe Barbosa Moreira12′
34′ 58′ Sphephelo S'Miso Sithole
Vitor Carvalho Vieira25′ 86′
Francisco José Coelho Teixeira
Bilel Aouacheria68′
 83′ 86′ 90′ Alisson Pelegrini Safira
Francisco José Navarro Aliaga
58′ Rafael Euclides Soares Camacho
Samuel Dias Lino63′
João Manuel Silva Monteiro
Brian Rocha Araújo
Christian Fernandes Marques
Diogo da Costa Silva
58′ Dopanga Loockman Trova Boni
Emmanuel Hackman
Andrija Luković
Henrique Martins Gomes
58′ Thibang Sindile Theophilus Phete
Giorgi Aburjania86′  90′
Ranieri Sandro
Matheus Bueno Batista
46′ Abel Issa Camara
Murilo De Souza Costa63′
90′ Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Boubacar Rafael Neto Hanne68′
58′ Alioune Ndour
Élder Santana Conceição86′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna CF Belenenses w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Vicente w drugiej połowie dokonała czterech zmian.