Os Belenenses SAD - FC Porto 0-0. Liga portugalska - 17. kolejka Primeira Liga

W starciu 17. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 4 lutego, zespół CF Belenenses zremisował z Porto 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Nacional w Jamorze.

17. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-04 20:00 | Stadion: Estádio Nacional | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Os Belenenses SAD
FC Porto
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Zespół Porto wygrał aż 29 razy, zremisował 10, a przegrał tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CF Belenenses: Diogowi Calili w 4. i Sphephelowi Sithole'owi w 14. minucie.

W 57. minucie Felipe Anderson zastąpił Luisa Díaza. W 68. minucie w drużynie CF Belenenses doszło do zmiany. Afonso Taira wszedł za Sphephela Sithole'a.

Kibice CF Belenenses nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zandera Cassierrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Silvestre Varela. Trener Porto postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Fábia Vieirę i na pole gry wprowadził napastnika Moussę Maregę, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy CF Belenenses: Diogo Calila, Afonso Sousa, Miguel Cardoso, na ich miejsce weszli: Rúben Lima, Bruno Ramires, Richard Rodrigues. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Evanilsona, Wilsona Manafy zajęli: Jesus Corona, Zaidu Sanusi.

Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CF Belenenses i jedną drużynie przeciwnej.

Agustín Federico Marchesín
73′ Goncalo Silva
Wilson Migueis Manafá Jancó85′
14′ 68′ Sphephelo S'Miso Sithole
Fábio Daniel Ferreira Vieira70′
90′ Miguel Filipe Nunes Cardoso
Sergio Oliveira
74′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Felipe Anderson Pereira Gomes57′
4′ 74′ Diogo dos Santos Cabral
Andrés Mateus Uribe Villa
Thibang Sindile Theophilus Phete
Francisco Evanilson de Lima Barbosa70′
68′ Silvestre Varela
Mehdi Taremi
André Campos Moreira
Diogo Meireles Costa
Danny Agostinho Henriques
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
74′ 90′ Rúben Alexandre Rocha Lima
Zaidu Sanusi85′
68′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Marko Grujić
74′ Bruno Edgar Silva Almeida
Romário Manuel Silva Baró
90′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Jesus Corona70′
68′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Luis Fernando Díaz Marulanda57′
Gonçalo Alexandre Domingues Agrelos
Moussa Marega70′ 87′
Diego Francisco Rocha
Antonio Martínez López

Przewaga drużyny Porto w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom CF Belenenses, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół CF Belenenses w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.