Os Belenenses SAD - CS Marítimo Funchal 2-0 (1-0). Liga portugalska - 27. kolejka Primeira Liga

17 kwietnia na Estádio Nacional w Jamorze odbyło się spotkanie 27. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i CS Marítimo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CF Belenenses 2-0.

27. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-17 19:00 | Stadion: Estádio Nacional | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
Os Belenenses SAD
CS Marítimo Funchal
2
0
Miguel Cardoso 37'
Francisco Teixeira 88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 meczów zespół CF Belenenses wygrał 19 razy i zanotował 16 porażek oraz 10 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Belenenses w 37. minucie spotkania, gdy Miguel Cardoso zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

W 42. minucie Zander Cassierra został zmieniony przez Thibanga Phetego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CF Belenenses.

Na drugą połowę drużyna CS Marítimo wyszła w zmienionym składzie, za Pedro Pelágia wszedł Rodrigo Pinho. Trener CS Marítimo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rafika Guitane'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Jean.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcela Hermesa z CS Marítimo, a w 56. minucie Tomása Ribeira z drużyny przeciwnej. Po chwili trener CF Belenenses postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Bruno Ramires, a murawę opuścił Silvestre Varela. Między 73. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CF Belenenses oraz dwie drużynie przeciwnej.

Drużyna CS Marítimo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku pokonał bramkarza Francisco Teixeira. Sytuację bramkową stworzył Miguel Cardoso.

W doliczonej drugiej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Miguelowi Cardosowi, zawodnikowi gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Cassierra Cabezas
87′ Stanislav Kritsyuk
Amir Abedzadeh
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Antreas Karo
Goncalo Silva
Lucas Henrique da Silva81′
56′ Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
Marcelo Hermes50′ 85′
65′ Silvestre Varela
Pedro Henrique Rocha Pelágio46′
85′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Jean Carlos de Souza Irmer46′
 37′ (k.) 90′ Miguel Filipe Nunes Cardoso
Ali Alipour72′
42′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Tim Söderström
85′  88′ Francisco José Coelho Teixeira
Rúben Daniel Fonseca Macedo81′
42′ 73′ Thibang Sindile Theophilus Phete
François-Xavier Fumu Tamuzo85′
65′ Bruno Edgar Silva Almeida
Rafik Guitane46′
Jordan van der Gaag
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho46′

Przewaga zespołu CS Marítimo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zespół CF Belenenses zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka CF Belenenses wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.