Os Belenenses SAD - CD Tondela 2-0 (2-0). Liga portugalska - 15. kolejka Primeira Liga

W meczu 15. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 25 stycznia, zespół CF Belenenses wygrał z CD Tondela 2-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estádio Nacional w Jamorze.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-25 15:30 | Stadion: Estádio Nacional | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Os Belenenses SAD
CD Tondela
2
0
M. Cassierra 18'
Tiago Esgaio 36'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka CF Belenenses wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego arbiter pokazał kartkę Miguelowi Cardosowi z CF Belenenses.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Belenenses w 18. minucie spotkania, gdy Zander Cassierra zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Miguel Cardoso.

W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Augusta z CD Tondela, a w 29. minucie Thibanga Phetego z drużyny przeciwnej.

Drużyna CD Tondela ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Tiago Esgaio. Asystę zaliczył Rúben Lima.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

W 68. minucie za Silvestre Varelę wszedł Sphephelo Sithole. W tej samej minucie trener CF Belenenses postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Francisco Teixeira, a murawę opuścił Bruno Ramires.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Bebetowi, piłkarzowi CD Tondela. Trener CD Tondela wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Souleymane'a Anne'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Salvador Agra. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Edi Semedo, Danny Henriques, a na ich miejsce weszli Zander Cassierra, Afonso Taira.

Dwie minuty później kartkę otrzymał João Pedro z zespołu gości.

Babacar Niasse Mbaye
29′ Thibang Sindile Theophilus Phete
Roberto de Jesus Machado84′
Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Goncalo Silva
Enzo Gabriel Martínez Suárez
90′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Mohamed Naoufel Khacef68′
 36′ Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Yohan Tavares75′
Rúben Alexandre Rocha Lima
João Pedro Almeida Machado90′
68′ Bruno Edgar Silva Almeida
Jhon Eduard Murillo Romaña
2′ 79′ Miguel Filipe Nunes Cardoso
Salvador Agra87′
 18′ 90′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Pedro Augusto Borges da Costa20′ 68′
68′ Silvestre Varela
Mario González Gutiérrez
André Campos Moreira
Pedro José da Silva Trigueira
90′ Danny Agostinho Henriques
Filipe Ferreira68′
Diogo dos Santos Cabral
Ricardo Miguel Martins Alves
68′ Francisco José Coelho Teixeira
Tiago Melo Almeida
68′ Sphephelo S'Miso Sithole
João Lamine Jaquité
Jordan van der Gaag
Roberto Olabe del Arco68′
79′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa75′
Diego Francisco Rocha
Souleymane Anne87′
90′ Edi Maurício Sanches Semedo
Tomislav Štrkalj

Jedenastka CD Tondela miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom CD Tondela przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół CD Tondela w drugiej połowie wymienił czterech graczy.