Os Belenenses SAD - CD Santa Clara 0-2 (0-1). Liga portugalska - 33. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 33. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 16 maja, jedenastka CF Belenenses przegrała z Santa Clara 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estádio Nacional w Jamorze.

33. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-16 18:00 | Stadion: Estádio Nacional | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
Os Belenenses SAD
CD Santa Clara
0
2
Carlos 9',60'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań jedenastka CF Belenenses wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tiagowi Esgaiowi z zespołu gospodarzy. Była to ósma minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santa Clara w dziewiątej minucie spotkania, gdy Carlos strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Santa Clara.

W 47. minucie kartkę otrzymał Anderson Carvalho z Santa Clara. Kibice CF Belenenses nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Ramiresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 21 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Tiago Esgaio.

W 60. minucie Francisco Teixeira został zmieniony przez Afonsa Tairę. W tej samej minucie w drużynie CF Belenenses doszło do zmiany. Diogo Calila wszedł za Sphephela Sithole'a.

Dopiero w drugiej połowie Carlos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santa Clara, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Cryzan.

Chwilę później trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Rui Costa, a murawę opuścił Cryzan. Między 75. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santa Clara: Allano, Rafael Ramos, Lincoln, Carlos, na ich miejsce weszli: Ukra, Pierre Sagna, Nené, Costinha. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomása Ribeira, Afonsa Sousy zajęli: Nilton Varela, Edgar Pacheco. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Rafael António Figueiredo Ramos87′
75′ Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
Fabio Cardoso
Thibang Sindile Theophilus Phete
João Ricardo da Silva Afonso
8′ 60′ Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Mikel Villanueva Álvarez
60′ Sphephelo S'Miso Sithole
Anderson de Carvalho Santos47′
84′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior  9′ (k.), 60′ 87′
Rúben Alexandre Rocha Lima
Allano Brendon de Souza Lima75′
60′ Francisco José Coelho Teixeira
Pierre Emmanuel Sagna87′
60′ Diogo dos Santos Cabral
Rui Filipe da Cunha Correia87′
75′ Nilton Varela Lopes
Rúben Alexandre Gomes Oliveira
60′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
João José Pereira da Costa87′
60′ Bruno Edgar Silva Almeida
Jean Patric Lima dos Reis
César Fernando Simões Sousa
Rui Pedro Silva Costa65′
84′ Edgar Patrício Franco Pacheco
Andre Filipe Ukra75′

Jedenastka CF Belenenses miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.