Os Belenenses SAD - CD Nacional Funchal 2-1 (1-1). Liga portugalska - 20. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 20. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 20 lutego, zespół CF Belenenses zwyciężył z Nacionalem Funchal 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estádio Nacional w Jamorze.

K. Gorré 44'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 starć jedenastka Nacionalu Funchal wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze CF Belenenses nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie bramkę zdobył Tomás Ribeiro.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Miguelowi Cardosowi z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta starcia.

Zawodnicy Nacionalu Funchal odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Kenji Gorré.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 52. a 59. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie Zander Cassierra został zmieniony przez Brunona Ramiresa.

W tej samej minucie w jedenastce CF Belenenses doszło do zmiany. Afonso Taira wszedł za Sphephela Sithole'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Belenenses w 69. minucie spotkania, gdy Miguel Cardoso zdobył z karnego drugą bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Vladan Danilović wszedł za Kenjego Gorrégo.

W następstwie utraty bramki trener Nacionalu Funchal postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Rúbena Micaela i na pole gry wprowadził napastnika Marca Matiasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. João Camacho wszedł za Ruiego Correię. A kibice CF Belenenses nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francisca Teixeirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Miguel Cardoso.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Riccardo Piscitelli
52′ Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Kalindi Alves de Souza
 29′ 59′ Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
Pedro Henrique de Oliveira Correia52′
. Henrique
Rui Jorge Farto Correia89′
Diogo dos Santos Cabral
João Miguel Ribeiro Vigário
65′ Sphephelo S'Miso Sithole
Francisco Augusto Neto Ramos
 69′ (k.) 31′ 90′ Miguel Filipe Nunes Cardoso
Bryan Giovanni Róchez Mejia
65′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
André Campos Moreira
Rui Filipe Teixeira Encarnação
Danny Agostinho Henriques
Júlio César de Freitas Filho
65′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Rúben Diogo Francisco Freitas
90′ Francisco José Coelho Teixeira
Abdullahi Ibrahim Alhassan
Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Vladan Danilović75′
65′ Bruno Edgar Silva Almeida