Moreirense Futebol Clube - Futebol Clube de Vizela 4-1 (3-0). Liga - 34. kolejka

14 maja na Estadio Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Conegos odbyło się spotkanie 34. kolejki Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Moreirense FC i FC Vizela. Starcie zakończyło się zwycięstwem Moreirense FC 4-1.

14 maja  na Estadio Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Conegos odbyło się spotkanie  34. kolejki  Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Moreirense FC  i FC Vizela. Starcie zakończyło się zwycięstwem Moreirense FC 4-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Moreirense FC wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny FC Vizela. W trzeciej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ivanildo Fernandes osłabiając tym samym drużynę FC Vizela.

W szóstej minucie za Guilherme Schettinego wszedł Mohamed Aidara.

Już na początku meczu to piłkarze Moreirense FC otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Sori Mane. Przy zdobyciu bramki pomagał Rodrigo Conceicao.

Artur Amorim wywołał eksplozję radości wśród kibiców Moreirense FC, strzelając kolejnego gola w 16. minucie meczu. W 30. minucie boisko opuścili piłkarze FC Vizela: Richard Ofori, Nuno Moreira, a na ich miejsce weszli Emmanuel Maviram, Raphael Guzzo.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Derik Lacerda. Asystę zaliczył Paulinho Mota.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Amadora z Moreirense FC, a w 36. minucie Richarda Oforiego z drużyny przeciwnej. W 45. minucie w zespole Moreirense FC doszło do zmiany. Fabio Pacheco wszedł za Soriego Manego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie boisko opuścili piłkarze Moreirense FC: Yan Santos, Ibrahima Camara, a na ich miejsce weszli Derik Lacerda, Jefferson Nogueira. W 64. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Andersonowi, zawodnikowi FC Vizela.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Moreirense FC w 66. minucie spotkania, gdy Yan Santos zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Paulinha Moty.

W 67. minucie Pedro Amador został zmieniony przez Stevena Vitorię, a za Goncala Franco wszedł na boisko Walterson Silva, co miało wzmocnić drużynę Moreirense FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cassiana na Andresa Sarmienta oraz Claudemira na Marcosa Paulo. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Moreirense FC i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia gola pocieszenia strzelił Marcos Paulo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Zespół Moreirense FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom FC Vizela, natomiast piłkarzom Moreirense FC przyznał trzy żółte.