Moreirense FC - Sporting Braga 0-4 (0-3). Liga portugalska - 16. kolejka Primeira Liga

1 lutego na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos odbył się mecz 16. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Moreirense i Sportinga Braga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Braga 4-0.

16. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-01 20:45 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
André Horta 87'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Sportinga Braga wygrała aż 11 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Braga w siódmej minucie spotkania, gdy Fransérgio zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później André Castro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Braga, strzelając kolejnego gola w 17. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Ricardo Esgaio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Braga w 22. minucie spotkania, gdy Raúl Silva zdobył trzecią bramkę. W 41. minucie kartkę obejrzał Fransérgio z zespołu gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Sportinga Braga rozpoczęła w zmienionym składzie, za André Castro, Ricarda Hortę weszli Lucas Piazón, Ali Musrati. Trener Moreirense postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Fábia Pacheca. Na boisko wszedł Ibrahima Camará, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Rafael Martins zastąpił Lucasa Rodriguesa. W tej samej minucie w zespole Moreirense doszło do zmiany. Steven de Sousa wszedł za Matheusa Silvę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sportinga Braga doszło do zmiany. Caju wszedł za Galena.

W 77. minucie w jedenastce Moreirense doszło do zmiany. Gonçalo Franco wszedł za Aleksa Soaresa. Chwilę później trener Sportinga Braga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł André Horta, a murawę opuścił Abel Ruiz. André Horta nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Ricardo Esgaio został zmieniony przez Zé Carlos, co miało wzmocnić zespół Sportinga Braga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipe Soaresa na Davida Simão.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Yana, zawodnika gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie skutecznym uderzeniem popisał się André Horta. W zdobyciu bramki pomógł Ali Musrati.

W samej końcówce meczu kartkę otrzymał Steven de Sousa z Moreirense. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Matheus Lima Magalhães
67′ Matheus de Barros da Silva
Fransérgio Rodrigues Barbosa  7′ 41′
77′ Alexandre Miguel Barros Soares
Ricardo Sousa Esgaio81′
86′ Yan Matheus Santos Souza
João Pedro Barradas Novais
Walterson Silva
Ricardo Jorge Luz Horta46′
67′ Fábio José Ferreira Pacheco
André Castro  17′ 46′
86′ Filipe Miguel Barros Soares
Wenderson Galeno74′
67′ Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau
Abel Ruiz Ortega81′
Miguel Aires Fernandes de Oliveira
Tiago Magalhães de Sá
Abdoulaye Ba
Wanderson de Jesus Martins74′
67′ 89′ Steven de Sousa Vitória
Pires Rolando
Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
José Carlos Teixeira Lopes Reis Gonçalves81′
67′ Ibrahima Camará
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati46′
77′ Gonçalo Baptista Franco
Nicolas Gaitan
86′ David Martins Simão
André Filipe Luz Horta81′  87′
Jefferson Fernando Isídio
Vítor Manuel Carvalho Oliveira
67′ Lucas Rodrigues da Silva
Gustavo Lucas Domingues Piazón46′

Drużyna Sportinga Braga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sportinga Braga przyznał jedną.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.