Moreirense FC - SL Benfica Lizbona 1-1 (1-1). Liga portugalska - 19. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 19. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 14 lutego, drużyna Moreirense zremisowała z Benficą Lizbona 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos.

19. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-14 21:15 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
Moreirense FC
SL Benfica Lizbona
1
1
Yan 40'
H. Seferović 25'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Benficy Lizbona wygrała 17 razy i zanotowała jedną porażkę oraz trzy remisy.

Już w pierwszych minutach zespół Benficy Lizbona próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Haris Seferović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, zdobywając bramkę w 25. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. W zdobyciu bramki pomógł Adel Taarabt.

W 39. minucie arbiter pokazał kartkę Áleksowi Grimaldowi z Benficy Lizbona.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Yan.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 53. minucie za Yana wszedł Rafael Martins. Między 59. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Moreirense oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 65. minucie Walterson został zmieniony przez Davida Simão, co miało wzmocnić drużynę Moreirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliana Weigla na Pizziego. Trener Benficy Lizbona postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Évertona i na pole gry wprowadził napastnika Giana-Lucę Waldschmidta, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Benficy Lizbona doszło do zmiany. Pedrinho wszedł za Rafę Silvę.

A kibice Moreirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Derika Lacerdę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Lucas Rodrigues. W drugiej połowie nie padły gole.

Diogo António Cupido Gonçalves
59′ Abdoulaye Ba
Nicolas Otamendi73′
Lazar Rosić
Jan Vertonghen
Anthony D'Alberto
Alex Grimaldo39′
70′ Fábio José Ferreira Pacheco
Silva Rafa76′
Filipe Miguel Barros Soares
Adel Taarabt
Abdu Cadri Conté
Éverton Sousa Soares76′
 40′ (k.) 53′ Yan Matheus Santos Souza
Julian Weigl65′ 67′
65′ Walterson Silva
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
82′ Lucas Rodrigues da Silva
Gabriel Appelt Pires
65′ David Martins Simão
Franco Emanuel Cervi
Jefferson Fernando Isídio
Pedro Victor Delmino da Silva76′
53′ Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau
Francisco Leonel Lima Silva Machado
82′ Derik Gean Severino Lacerda
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi67′
André Luis Silva de Aguiar
Gian-Luca Waldschmidt76′

Przewaga zespołu Benficy Lizbona w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Benficy Lizbona pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.