Moreirense FC - Portimonense SC 2-2 (2-1). Liga portugalska - 15. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 15. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 24 stycznia, drużyna Moreirense zremisowała z Porimonense 2-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-24 18:30 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
Dener 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Moreirense wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porimonense w 16. minucie spotkania, gdy Lucas Possignolo strzelił pierwszego gola.

Zespół Porimonense krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Rafael Martins.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Moreirense przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Steven de Sousa. Sytuację bramkową stworzył Yan.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Porimonense rozpoczął w zmienionym składzie, za Fahda Moufiego, Fabricia, Willyana weszli Luquinhas, Anderson Oliveira, Fali Candé. W 70. minucie za Rafaela Martinsa wszedł Lucas Rodrigues.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Alex Soares, zawodnik gospodarzy. Chwilę później trener Moreirense postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yana wszedł Lazar Rosić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Moreirense nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Chwilę później trener Porimonense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Beto, a murawę opuścił Maurício Antônio.

W 81. minucie kartkę otrzymał Fali Candé z Porimonense.

Zespół Porimonense wyrównał wynik meczu. Na siedem minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Dener. Asystę przy bramce zanotował Luquinhas.

W 88. minucie kartkę dostał Filipe Soares z jedenastki gospodarzy. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację minutę później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Betowi i Jeffersonowi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Fahd Moufi46′
 35′ 90′ (k.) Steven de Sousa Vitória
Lucas Possignolo  16′
Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
Maurício de Carvalho Antônio80′
86′ Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
Koki Anzai
86′ Ibrahima Camará
Dener Gomes Clemente  83′
77′ Yan Matheus Santos Souza
Ewerton da Silva Pereira
Walterson Silva
Willyan da Silva Rocha46′
76′ Alexandre Miguel Barros Soares
Aylton Filipe Boa Morte
88′ Filipe Miguel Barros Soares
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira86′
 23′ 70′ Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau
Henrique Gelain Custodio
77′ Lazar Rosić
Fernando Medeiros da Silva
Gonçalo Baptista Franco
Lucas Queiroz Canteiro46′
86′ David Martins Simão
Norberto Bercique Gomes Betuncal80′ 90′
86′ 90′ Jefferson Fernando Isídio
Fali Candé46′ 81′
70′ Lucas Rodrigues da Silva
Anderson de Oliveira da Silva46′

Jafar Salmani86′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Porimonense przyznał dwie.

Zespół Moreirense w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.