Moreirense FC - FC Porto 1-1 (1-0). Liga portugalska - 29. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 29. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 26 kwietnia, drużyna Moreirense zremisowała z Porto 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos.

29. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-26 22:15 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel
Moreirense FC
FC Porto
1
1
N. Ferraresi 37'
M. Taremi 86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Porto wygrała 15 razy i zanotowała jedną porażkę oraz pięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Nahuel Ferraresi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Moreirense , strzelając gola w 37. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł David Simão.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Fábiowi Pachecowi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Moreirense.

W 59. minucie kartkę obejrzał Pepe z Porto. Chwilę później trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Luis Díaz, a murawę opuścił Moussa Marega.

W tej samej minucie za Sérgia Oliveirę wszedł Toni Martínez. W 65. minucie Jesus Corona został zmieniony przez Francisca Conceição, a za Chancela Mbembę wszedł na boisko Fábio Vieira, co miało wzmocnić zespół Porto. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yan na Aleksa Soaresa. Między 70. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Moreirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André Luisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Rafael Martins. W 74. minucie David Simão został zmieniony przez Gonçala Franco, co miało wzmocnić drużynę Moreirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nanu na Marka Grujicia. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Porto: Andrésowi Uribemu w 75. i Mehdiemu Taremiemu w 81. minucie. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Mehdi Taremi. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Moreirense doszło do zmiany. Anthony D'Alberto wszedł za Waltersona. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

FC Porto
73′ Mateus Pasinato
Agustín Federico Marchesín
 37′ Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
Eulânio Ângelo Chipela Gomes77′
Abdoulaye Ba
Chancel Mbemba Mangulu66′
Lazar Rosić
. Pepe59′
45′ Fábio José Ferreira Pacheco
Wilson Migueis Manafá Jancó
87′ Walterson Silva
Jesus Corona65′
Filipe Miguel Barros Soares
Sergio Oliveira61′
66′ Yan Matheus Santos Souza
Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Abdu Cadri Conté
Andrés Mateus Uribe Villa75′
74′ David Martins Simão
Moussa Marega61′
74′ 74′ Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau
Mehdi Taremi  86′ (k.) 81′
Kewin Oliveira Silva
Diogo Meireles Costa
87′ Anthony D'Alberto
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Steven de Sousa Vitória
Fábio Daniel Ferreira Vieira66′ 70′
Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
Marko Grujić77′
66′ Alexandre Miguel Barros Soares
Francisco Fernandes Conceiçao65′
Ibrahima Camará
Francisco Evanilson de Lima Barbosa
74′ Gonçalo Baptista Franco
Luis Fernando Díaz Marulanda61′
Jefferson Fernando Isídio
Antonio Martínez López61′
74′ André Luís Silva de Aguiar
João Mário Neto Lopes

Przewaga zespołu Porto w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy Moreirense dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Porto w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.