Moreirense FC - FC Famalicão 3-0 (2-0). Liga portugalska - 34. kolejka Primeira Liga

W meczu 34. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 19 maja, drużyna Moreirense wygrała z Famalicao 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos.

34. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-19 21:00 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
Moreirense FC
FC Famalicão
3
0
Felipe Pires 23',44'
Walterson 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Moreirense wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie kartkę dostał Lazar Rosić, piłkarz Moreirense.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Moreirense w 23. minucie spotkania, gdy Felipe Pires strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Waltersona.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Calvina Verdonka z Famalicao, a w 43. minucie Waltersona z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Moreirense, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy Felipe Pires po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Drugą połowę zespół Famalicao rozpoczął w zmienionym składzie, za Calvina Verdonka wszedł Edwin Herrera. Kibice Famalicao nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Valenzuelę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ivo Rodrigues.

Na drugą połowę jedenastka Famalicao wyszła w zmienionym składzie, za Gustava Assunção wszedł Manuel Ugarte. W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Diogowi Figueirasowi z drużyny gości. W 67. minucie za Heriberta Tavaresa wszedł João Neto.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Dioga Queirósa, piłkarza gości. Chwilę później trener Moreirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Rafael Martins, a murawę opuścił Filipe Soares. W 80. minucie André Luis został zmieniony przez Aleksa Soaresa, co miało wzmocnić zespół Moreirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivána Jaimego na Andersona Silvę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Walterson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Moreirense, strzelając kolejnego gola w 84. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Steven de Sousa z Moreirense. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Diogo Figueiras51′
8′ Lazar Rosić
Riccieli Eduardo da Silva Júnior
90′ Steven de Sousa Vitória
Srđan Babić
Abdu Cadri Conté
Calvin Verdonk33′ 46′
Fábio José Ferreira Pacheco
Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva46′
 84′ 43′ 88′ Walterson Silva
Ivo Tiago dos Santos Rodrigues46′
85′ Ibrahima Camará
Heriberto Moreno Borges Tavares67′
 23′, 44′ 88′ Felipe Augusto Rodrigues Pires
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
79′ Filipe Miguel Barros Soares
Iván Jaime Pajuelo81′
80′ André Luis Silva de Aguiar
Diogo Lucas Queirós75′
80′ Alexandre Miguel Barros Soares
Patrick William Sá de Oliveira
85′ Manconi Soriano Mané
Bozhidar Boykov Kraev
88′ Jefferson Fernando Isídio
João Roberto Rota Neto67′
79′ Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau
Manuel Ugarte Ribeiro46′
Lucas Rodrigues da Silva
Anderson Oliveira Silva81′
88′ Yan Matheus Santos Souza
Carlos Fernando Valenzuela46′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Moreirense, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.