Moreirense FC - CD Santa Clara 1-0 (0-0). Liga portugalska - 11. kolejka Primeira Liga

29 grudnia na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos odbyło się spotkanie 11. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Moreirense i Santa Clara. Starcie zakończyło się zwycięstwem Moreirense 1-0.

11. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-12-29 19:45 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: Iancu Ioan Vasilica
Moreirense FC
CD Santa Clara
1
0
Yan 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Santa Clara wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Filipe Soaresa z Moreirense, a w 34. minucie Shahriara Moghanlou z drużyny przeciwnej.

W 43. minucie za Derika Lacerdę wszedł Felipe Pires. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Andersonowi Carvalhi z Santa Clara. Po chwili trener Moreirense postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Aleksa Soaresa. Na boisko wszedł Gonçalo Franco, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedynego gola meczu strzelił Yan dla zespołu Moreirense. Bramka padła w tej samej minucie. W następstwie utraty gola trener Santa Clara postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Andersona Carvalhę i na pole gry wprowadził napastnika Cryzana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Santa Clara: Carlos, Pierre Sagna, Osama Rashid, Costinha, na ich miejsce weszli: Diogo Salomão, Lincoln, Jean Patric, Nené. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yan, Filipe Soaresa zajęli: Jefferson, Ibrahima Camará. Między 81. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Pierre Emmanuel Sagna84′
11′ 90′ Filipe Miguel Barros Soares
João José Pereira da Costa88′ 90′
 72′ 90′ Yan Matheus Santos Souza
Andre Filipe Ukra
63′ Alexandre Miguel Barros Soares
Osama Jabbar Shafeeq Rashid84′
Walterson Silva
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior75′
43′ Derik Gean Severino Lacerda
Rui Filipe da Cunha Correia90′
90′ Ibrahima Camará
Lucas Marques de Oliveira
63′ Gonçalo Baptista Franco
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos84′
David José Gomes Oliveira Tavares
Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos75′
90′ Jefferson Fernando Isídio
Diogo Ferreira Salomo75′
Lucas Rodrigues da Silva
Jean Patric Lima dos Reis84′
43′ Felipe Augusto Rodrigues Pires

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Moreirense otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Santa Clara w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.