Moreirense FC - CD Nacional Funchal 2-2 (0-1). Liga portugalska - 31. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 31. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 6 maja, zespół Moreirense zremisował z Nacionalem Funchal 2-2 (0-1). Mecz odbył się na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-06 16:00 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
B. Róchez 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Moreirense wygrała aż 13 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Simão z Moreirense, a w 18. minucie Pedro Mendesa z drużyny przeciwnej.

W 43. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Moreirense Filipe Soares. W 45. minucie sędzia pokazał kartkę Gonçalowi Franco z jedenastki gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nacionalu Funchal.

Trener Moreirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ibrahima Camará, a murawę opuścił David Simão. Na drugą połowę zespół Nacionalu Funchal wyszedł w zmienionym składzie, za Pedro Mendesa wszedł João Camacho.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Larry'emu Azouniemu, piłkarzowi gości. W 61. minucie za Filipe Soaresa wszedł André Luis. W 62. minucie w drużynie Moreirense doszło do zmiany. Jefferson Galego wszedł za Waltersona.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie Nahuel Ferraresi wyrównał wynik meczu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Nacional Funchal: Éberowi Bessie w 66. i Vladanowi Daniloviciowi w 71. minucie. W tej samej minucie w drużynie Moreirense doszło do zmiany. Yan wszedł za Felipe Piresa. A trener Nacionalu Funchal wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rúbena Micaela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Júlio César. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Bryan Róchez wszedł za Ébera Bessę.

Niedługo później Bryan Róchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nacionalu Funchal, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował José Riascos.

W 78. minucie kartką został ukarany André Luis, zawodnik Moreirense.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 81. minucie bramkę wyrównującą zdobył André Luis. W zdobyciu bramki pomógł Abdu Conté.

W 83. minucie Rafael Martins został zmieniony przez Aleksa Soaresa, co miało wzmocnić drużynę Moreirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladana Danilovicia na Vincenta Koziello oraz Rúbena Freitasa na Dudu. W doliczonej pierwszej minucie starcia kartki dostał Alex Soares, Ibrahima Camará z Moreirense i Pedrão z jedenastki gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

António Filipe Norinho de Carvalho
 62′ Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
Vladan Danilović71′ 86′
16′ 46′ David Martins Simão
Rúben Diogo Francisco Freitas90′
62′ Walterson Silva
Larry Azouni54′
45′ Gonçalo Baptista Franco
João Miguel Ribeiro Vigário
71′ Felipe Augusto Rodrigues Pires
Éber Henrique Ferreira de Bessa66′ 73′
43′ (samob.) 61′ Filipe Miguel Barros Soares
José Brayan Riascos Valencia
83′ Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau
Vincent Edouard André Koziello86′
83′ 90′ Alexandre Miguel Barros Soares
Micael Ruben73′
46′ 90′ Ibrahima Camará
João Pedro Gomes Camacho46′
62′ Jefferson Fernando Isídio
Kenji Joel Gorré
71′ Yan Matheus Santos Souza
Bryan Giovanni Róchez Mejia73′  74′
61′  81′ 78′ André Luís Silva de Aguiar
Luiz Eduardo Teodora da Silva90′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej trzy. Piłkarze Nacionalu Funchal obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy więcej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.