Liga portugalska - 9. kolejka Segundy Liga: Varzim SC - Academico de Viseu FC 1-1 (1-1)

W pojedynku 9. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 7 listopada, drużyna Varzimu zremisowała z Viseu FC 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie.

9. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-11-07 16:00 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Arbiter: Ricardo Baixinho
Varzim SC
Academico de Viseu FC
1
1
S. Awurum 3'
Diogo 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Viseu FC wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Varzimu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Stanley Ejike.

Między szóstą a 21. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 44. minucie gola wyrównującego strzelił Diogo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Viseu FC wyszła w zmienionym składzie, za André Carvalhasa wszedł Pana. W 57. minucie João Vasco zastąpił Luisinha.

Chwilę później trener Varzimu postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yusufa Tunça wszedł Álvaro Milhazes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Nélsonowi Agrze z Varzimu. Po chwili trener Viseu FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Yuriego. Na boisko wszedł Bruninho, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Diogo, zawodnik Viseu FC. W drugiej połowie nie padły bramki.

Félix Mathaus Lima Santos
62′ Nélson José Figueiredo Agra
Jorge Miguel Machado Almeida21′
Rui Pedro Oliveira Silva
Tiago Manuel Oliveira Mesquita85′
Boubakary Diarra
João Miguel Passos Manuel Pica
63′ André Filipe Silva Rocha Vieira
André Filipe da Silva Carvalhas46′
Azougha Tembeng Abenego
Diogo de Almeida Santos  44′ 90′
 3′ Stanley Ejike Awurum
Fernando Jose Almeida Ferreira
15′ Rui Abel Maia Coentrão
Paul Ayongo72′
69′ Jhon Stivinson Rentería Mosquera
João Vasco Lima Santos de Miranda6′ 57′
58′ Yusuf Mert Tunç
Yuri Nascimento de Araújo72′
Thiago Henrique Fernandes Valle
Elísio Miguel Oliveira Pais­
Gonçalo Torrão Neves Dias Silva
Fabio Manuel Matos dos Santos
58′ Álvaro José Novo Milhazes
Joel Filipe Sousa Monteiro85′
Pedro Miguel Nunes Miranda
Valdemar António Almeida46′
Luis Carlos Ventura Pinheiro
Jeremias Martin Rodríguez Puch
63′ Ibrahima Kalil Guirassy
Sena Yang
Manuel Pami Costa
Anthony Charles Carter72′
69′ Paulo Daniel Valente Moreira
Bruno Filipe Lopes Correia72′

Luis Miguel Pinheiro Andrade57′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół Varzimu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.