Liga portugalska - 9. kolejka Segundy Liga: UD Oliveirense - GD Estoril Praia 0-1 (0-1)

W spotkaniu 9. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 8 listopada, zespół Oliveirense przegrał z Estorilem Praia 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis.

9. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-11-08 12:15 | Stadion: Estádio Carlos Osório | Arbiter: Marcos Roberto Viegas Brazão
UD Oliveirense
GD Estoril Praia
0
1
Harramiz 16'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów drużyna Oliveirense wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Estorilu Praia zdobył Harramiz w 16. minucie.

Między 27. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Estorilu Praia.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Stevenowi Pereirze, piłkarzowi gospodarzy. Trener Oliveirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dionathę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Luiz Henrique.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Léo Bahia z Oliveirense. W 70. minucie Zé Valente został zmieniony przez Loreintza Rosiera. Między 76. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Oliveirense: Léo Bahia, Filipe Gonçalves, Israel, Oliveira, na ich miejsce weszli: Ricardo Tavares, António Gomes, Kazuya Onohara, Leandro Silva. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce André Vidigala, Miguela Crespa, Abdula-Aziza Yakubu zajęli: Chiquinho, André Franco, André.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Estorilu Praia: André Franco i Danielowi Leitemu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Hugo Domingos Gomes
54′ Steven Fernandes Pereira
Hugo Cerqueira Pinto Basto
84′ Israel Neves de Souza
João Carlos Reis Graça
68′ 76′ Leonardo Alves Sao Pedro de Jesus
Carles Soria Grau
27′ Michel Barbosa de Lima
João Pedro Costa Gamboa
60′ Luiz Henrique Beserra dos Santos
Miguel Crespo da Silva87′
84′ António Manuel da Silva Oliveira
André Filipe Cunha Vidigal77′
27′ 76′ Filipe Goncalves
José Pedro Magalhães Valente70′
Jorge Luiz Barbosa Teixeira
Harramiz Quieta Ferreira Soares  16′ 27′
41′ João Miguel Fernandes de Lima
Abdul-Aziz Yakubu87′
Rui Suleimane Camara Dabó
Thiago Rodrigues da Silva
76′ Ricardo Ferreira Tavares
Pedro Carvalhosa Empis
84′ Leandro Xavier Marques Silva
Loreintz Rosier70′
84′ Kazuya Onohara
André Filipe Russo Franco87′ 90′
60′ Dionathã da Silva
André Clovis Silva Filho87′
76′ António Pina Gomes
Francisco Jorge Tavares Oliveira77′

Przewaga zespołu Oliveirense w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zespół Oliveirense zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Oliveirense otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Estorilu Praia w drugiej połowie dokonała czterech zmian.