Liga portugalska - 9. kolejka Segundy Liga: UD Oliveirense - CD Cova Piedade 2-0 (0-0)

3 listopada na Estádio Municipal de Aveiro w Duero odbył się mecz 9. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Oliveirense i CD Cova. Starcie zakończyło się zwycięstwem Oliveirense 2-0. Na stadionie zasiadło 280 widzów.

3 listopada  na Estádio Municipal de Aveiro w Duero odbył się mecz  9. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Oliveirense  i CD Cova. Starcie zakończyło się zwycięstwem Oliveirense 2-0. Na stadionie zasiadło 280 widzów.

Od pierwszych minut zespół Oliveirense zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CD Cova była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Thabo Cele z zespołu gości. Była to 36. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oliveirense w 51. minucie spotkania, gdy Michael Douglas zdobył pierwszą bramkę. W 61. minucie Chico Chen został zmieniony przez Liu Yuhao.

W 63. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik CD Cova Junior Oto'o. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Vitinha, zawodnika gości.

W 69. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Thabo Cele z zespołu CD Cova i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 36. minucie. Trener Oliveirense postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Oliveirę. Na boisko wszedł Filipe Gonçalves, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Oliveirense: Fabinho, Mohamed Bouldini, na ich miejsce weszli: Paraíba, Neto Costa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce André Carvalhasa, Vitinha zajęli: Boubakary Diarra, Gustavo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Arbiter nie ukarał zawodników Oliveirense żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Oliveirense zawalczy o kolejne punkty w Matosinhos. Jego rywalem będzie Leixoes SC. Natomiast 10 listopada GD Estoril Praia zagra z drużyną CD Cova na jej terenie.