Liga portugalska - 9. kolejka Segundy Liga: SC Covilha - FC Penafiel 0-0

W starciu 9. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Covilha zremisowała z Penafielem 0-0. Mecz na Estádio Municipal José dos Santos Pinto w Covilhã obejrzało 504 widzów.

9. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-11-02 12:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Widzów: 504 | Arbiter: Nuno Almeida
SC Covilha
FC Penafiel
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań jedenastka Penafielu wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Covilha zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Penafielu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał João Paulo z zespołu gości. Była to 24. minuta spotkania.

W pierwszej minucie doliczonego czasu za Piresa wszedł Ronaldo Tavares. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Penafiel: Rafie Sousie w 51. i Coronasowi w 87. minucie. Chwilę później trener Penafielu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Ludovica. Na boisko wszedł Márcio Machado, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Felipe Francisco Macedo
63′ Jean Batista de Andrade Pereira
Pedro Emanuel Moreira de Sousa87′
76′ Guilherme dos Santos Rodrigues
Romeu Oliveira Ribeiro
Gilberto Manuel Pereira da Silva
Alan Eduardo Schons
80′ Erson Stiven Dias Costa
Jeferson Silva dos Santos
63′ João Vitor Bonani Rodrigues
Leandro Marcelo Sousa Teixeira
Filipe Couto Cardoso
Alfredo Francisco Martins
76′ Rodrigo Antônio do Nascimento
Ronaldo Rodrigues Tavares45′
80′ Deivison William Borges
Márcio Alexandre Santos Machado90′

Wyjątkowa nieporadność napastników Penafielu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Penafielu pokazał trzy żółte.

Drużyna Covilha w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości wymieniła dwóch graczy.