Liga portugalska - 9. kolejka Segundy Liga: Porto II - CD Mafra 1-2 (1-1)

7 listopada na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedrosie odbyło się spotkanie 9. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Porto II i Mafry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mafry 2-1.

9. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-11-07 16:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Arbiter: Bruno Miguel Cândido Rebocho
Porto II
CD Mafra
1
2
Hulk 33'
Camará 24',62'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć starć jedenastka Porto II wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Porto II zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Mafry była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mafry w 24. minucie spotkania, gdy Camará strzelił pierwszego gola.

Zespół Porto II wyrównał wynik meczu. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Hulk.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mafra: Rodrigowi Martinsowi w 38. i Cucy w 40. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 60. minucie Gustavo Souza został zastąpiony przez Lee Gwangina. W tej samej minucie w jedenastce Mafry doszło do zmiany. Andrezinho wszedł za Rodriga Martinsa.

Trener Porto II postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Rodriga Valentego i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Conceição. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Porto II doszło do zmiany. Gonçalo Borges wszedł za Hulka.

Zawodnicy Mafry odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie Camará ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Guilherme, piłkarz gości. Chwilę później trener Mafry postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego João Graçę. Na boisko wszedł Wenderson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 85. minucie Tiago Matos został zmieniony przez Ángela Torresa, co miało wzmocnić drużynę Porto II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kákę na Rodriga Guiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
73′ Goncalo Brandao
Guilherme Filipe Salgado Ferreira71′
85′ Tiago Manuel Maio Matos
Nuno Vieira Campos
 33′ 60′ Carlos Gabriel Moreira de Oliveira
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
85′ Mor Ndiaye
Everton Ferreira Guimarães89′
60′ Rodrigo Ribeiro Valente
Rafael Reis Pereira

60′ Gonçalo Oscar Albuquerque Borges

60′ Rodrigo Fernandes da Conceição

85′ Ángel Yesid Torres Quiñones

Zawodnicy Porto II otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół Porto II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.