Liga portugalska - 9. kolejka Segundy Liga: FC Penafiel - GD Chaves 1-0 (0-0)

9 listopada na Estádio Municipal 25 de Abril odbyło się spotkanie 9. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Penafilu i Chavesu. Mecz zakończył się zwycięstwem Penafilu 1-0.

9. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-11-09 20:45 | Stadion: Estádio Municipal 25 de Abril | Arbiter: David Silva
FC Penafiel
GD Chaves
1
0
Wagner 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Penafilu wygrał aż osiem razy, zremisował siedem, a przegrał tylko pięć.

Od pierwszych minut zespół Chavesu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Penafilu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 26. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Chavesu i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Penafilu wyszła w zmienionym składzie, za Mateusa wszedł Vasco Braga. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Vasco Braga, piłkarz gospodarzy.

W 65. minucie Gustavo Henrique został zastąpiony przez Ronalda Tavaresa. W 66. minucie w drużynie Chavesu doszło do zmiany. Juninho wszedł za Roberta. Po chwili trener Chavesu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Niltinho, a murawę opuścił João Bachi.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Chaves: Burze w 79. i Luísowi Silvie w 80. minucie. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Raphael Guzzo, Benny, a na ich miejsce weszli Luís Silva, João Reis. Trener Penafilu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Brunona Césara i na pole gry wprowadził napastnika Wagnera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Wagner dla zespołu Penafilu. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie starcia, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Júniorowi Franco i Niltinhowi. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy Penafilu: João Amorim, Pedro Soares, a na ich miejsce weszli Vitinha, Ludovic.

Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
90′ Vítor Hugo Almeida Tavares
Luís Manuel da Costa Silva80′ 84′
90′ José Carlos Silva Franco
Nuno Miguel Prata Coelho30′
84′ Bruno Cesar Zanaki
João Pedro Araújo Correia40′
65′ Gustavo Henrique Alves Rodrigues
João Pedro Fortes Bachiessa75′
46′ Mateus Galiano da Costa
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo26′ 66′
32′ 90′ Alexandre Ludovic Ribeiro Pereira
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
Emanuel Rodrigues Novo
Ricardo Samuel Cruz Moura
Cassiano Borges Santana
Rafael Ferreira Viegas
90′ João Carlos Nogueira Amorim
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
Raphael Guzzo84′
46′ 60′ Vasco André Carvalho Braga
Bernardo Oliveira Dias84′
Pedro Fontainhas Prazeres
Wellington Nascimento Carvalho
90′ Pedro Augusto Ferreira Soares
Nicolas Reis Bernardo
65′ Ronaldo Rodrigues Tavares
Nilton Soares Rodrigues75′ 90′
84′  89′ . Wagner
Olávio Vieira dos Santos Júnior66′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Penafilu, a zawodnikom gości przyznał sześć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Chavesu w drugiej połowie dokonał czterech zmian.