Liga portugalska - 9. kolejka Primeiry Liga: SL Benfica Lizbona - Portimonense SC 4-0 (1-0)

W spotkaniu 9. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 30 października, jedenastka Benfiki Lizbona wysoko wygrała z Porimonense 4-0 (1-0). Mecz na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie obejrzało 42 037 widzów.

9. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-30 21:15 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Widzów: 42037 | Arbiter: Manuel Mota
Carlos Vinícius 63',65'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Porimonense przebywa na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to jedenastka Benfiki Lizbona zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Benfiki Lizbona wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benfiki Lizbona w 17. minucie spotkania, gdy Andre Almeida strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Gabriel.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lucas Fernandes z jedenastki gości. Była to 28. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benfiki Lizbona.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Rúben Dias. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Álex Grimaldo.

W 55. minucie kartkę dostał Andre Almeida, piłkarz Benfiki Lizbona. W 58. minucie za Ayltona Mortego wszedł Marlos Moreno.

Niedługo później Carlos Vinícius wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benfiki Lizbona, strzelając kolejnego gola w 63. minucie meczu. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Áleksa Grimalda.

W 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Carlos Vinícius z Benfiki Lizbona. Asystę przy golu zaliczył Chiquinho.

Między 67. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Benfiki Lizbona: Carlos Vinícius, Chiquinho, Gabriel, na ich miejsce weszli: Haris Seferović, Pizzi, João Filipe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa Fernandesa, Emmanuela Hackmana zajęli: Rômulo, Fernando Medeiros. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Ricardo Abel Barbosa Ferreira
 17′ 55′ Andre Almeida
Koki Anzai
Alex Grimaldo
Rodrigo dos Santos de Freitas
. Jardel
Emmanuel Hackman79′
 47′ Ruben Santos
Lucas Possignolo
Franco Emanuel Cervi
Jadson Cristiano Silva de Morais
81′ Gabriel Appelt Pires
Bruno Vinícius Souza Ramos
Gedson Carvalho Fernandes
Pedro Miguel Cunha Sá
Andreas Samaris
Lucas Fernandes da Silva28′ 72′
72′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
Iury Lirio Freitas de Castilho
 63′, 65′ 67′ Carlos Vinícius Alves Morais
Rômulo da Silva Machado72′
72′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Fernando Medeiros da Silva79′
Adel Taarabt
Lucas Queiroz Canteiro
81′ João Pedro Neves Filipe
Norberto Bercique Gomes Betuncal
67′ Haris Seferović
Marlos Moreno Durán58′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.