Liga portugalska - 9. kolejka Primeiry Liga: Rio Ave FC - Moreirense FC 1-1 (0-1)

30 października na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde odbył się pojedynek 9. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Rio Ave i Moreirense. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 387 widzów.

9. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-30 18:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Widzów: 1387 | Arbiter: António Nobre
Rio Ave FC
Moreirense FC
1
1
M. Taremi 57'
L. Singh 32'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Moreirense w 32. minucie spotkania, gdy Luther Singh zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Filipe Soares.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Moreirense.

Drugą połowę drużyna Rio Ave rozpoczęła w zmienionym składzie, za Filipe Augusta, Dioga Figueirasa weszli Nikola Jambor, Mehdi Taremi.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie gola wyrównującego strzelił Mehdi Taremi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Carlos Mané.

W 64. minucie Ibrahima Camará zastąpił Aleksa Soaresa. W 66. minucie w drużynie Moreirense doszło do zmiany. Bilel Aouacheria wszedł za Pedro Nuna. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Luther Singh z zespołu gości.

Chwilę później trener Rio Ave postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Ronan, a murawę opuścił Bruno Moreira. W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Aderllanowi Santosowi, piłkarzowi Rio Ave. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Moreirense doszło do zmiany. César Texeira wszedł za Fábia Abreu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Iago Azevedo dos Santos
83′ Aderllan Leandro de Jesus Santos
Abdu Cadri Conté
46′ Diogo Figueiras
Anthony D'Alberto
Matheus Reis de Lima
Steven de Sousa Vitória
46′ Filipe Augusto Carvalho Souza
Filipe Miguel Barros Soares
Diego Lopes
Ibrahima Camará64′
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Manconi Soriano Mané
81′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Lazar Rosić
46′ Nikola Jambor
Alexandre Miguel Barros Soares64′
Gustavo Lucas Domingues Piazón
Bilel Aouacheria66′
81′ Ronan David Jerônimo
César David Texeira Torres84′
46′  57′ Mehdi Taremi
Luís Miguel Vieira Babo Machado

Przewaga zespołu Rio Ave w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.