Liga portugalska - 9. kolejka Primeiry Liga: CS Marítimo Funchal - FC Porto 1-1 (1-0)

W meczu 9. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 30 października, zespół CS Marítimo zremisował z Porto 1-1 (1-0). Mecz na Estádio dos Barreiros w Funchalu obejrzało 9 381 widzów.

9. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-30 19:45 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Widzów: 9381 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
CS Marítimo Funchal
FC Porto
1
1
F. Bambock 11'
Pepe 85'

Drużyna Porto bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Franck-Yves Bambock wywołał eksplozję radości wśród kibiców CS Marítimo , zdobywając bramkę w 11. minucie pojedynku.

Między 24. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Porto i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CS Marítimo.

Trener Porto postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Andrésa Uribego i na pole gry wprowadził napastnika Zé Luísa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 62. minucie Luciano Nequecaur został zastąpiony przez Marcelinha.

W 63. minucie Chancel Mbemba został zmieniony przez Shoyę Nakajimę, a za Luisa Díaza wszedł na boisko Alex Telles, co miało wzmocnić zespół Porto. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Correę na Rodriga Pinha. Między 64. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Jedenastce Porto w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już siedem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 85. minucie wynik ustalił Pepe. W zdobyciu bramki pomógł Tiquinho.

W doliczonej pierwszej minucie starcia w zespole CS Marítimo doszło do zmiany. André Teles wszedł za Edgara Costę. Cztery minuty później sędzia pokazał kartkę Agustínowi Marchesínowi z Porto. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

FC Porto
42′ Amir Abedzadeh
. Pepe  85′
 11′ Franck-Yves Bambock
Otávio Edmilson da Silva Monteiro76′
79′ Jorge Iván Correa
Luis Helio Pereira Danilo
76′ Pedro Henrique Rocha Pelágio
Andrés Mateus Uribe Villa60′
Daizen Maeda
Jesus Corona24′
62′ Luciano Nequecaur
Francisco das Chagas Soares dos Santos
78′ 90′ José Edgar Andrade da Costa
Luis Fernando Díaz Marulanda80′
Charles Marcelo da Silva
Diogo Meireles Costa
Roberto de Jesus Machado
Alex Nicolao Telles80′ 82′
90′ André António Rosário Teles
Bruno Xavier Almeida Costa
Josip Vuković
Mamadou Loum N'Diaye
62′ 64′ Marcelo Antônio de Oliveira
José Luís Mendes Andrade60′
Erivaldo Jorge Paulo Ferreira
Shoya Nakajima63′
79′ Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Fábio Daniel Soares Silva

Przewaga drużyny Porto w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.