Liga portugalska - 9. kolejka Primeiry Liga: Boavista FC - Sporting Braga 2-0 (1-0)

31 października na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbył się mecz 9. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Boavisty i Sportinga Braga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Boavisty 2-0. Na stadionie stawiło się 8 452 widzów.

9. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-31 21:15 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Widzów: 8452 | Arbiter: Tiago Martins
Boavista FC
Sporting Braga
2
0
Rafael Costa 6'
Mateus 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna Sportinga Braga wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boavisty w szóstej minucie spotkania, gdy Rafael Costa zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Carraça.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fransérgię ze Sportinga Braga, a w 38. minucie Rafaela Costę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Boavisty.

W 55. minucie kartkę dostał Ricardo Esgaio, piłkarz gości. Trener Sportinga Braga postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Fransérgię i na pole gry wprowadził napastnika Paulinha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Ricardo Horta został zmieniony przez Galena. W tej samej minucie trener Boavisty postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cassiano, a murawę opuścił Yusupha Njie. Między 69. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Boavisty.

W 72. minucie Wallace został zmieniony przez André Hortę, co miało wzmocnić zespół Sportinga Braga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Heriberta Tavaresa na Mateusa w tej samej minucie oraz Gustava na Gustava Dulanta w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Jedenastka Sportinga Braga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Dwie minuty później skutecznym uderzeniem popisał się Mateus. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Fabiano.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Boavista FC
89′ Rafael Wihby Bracalli
Ricardo Sousa Esgaio55′
 6′ 38′ Rafael Eduardo Costa
João Pedro Barradas Novais
Nwankwo Emeka Obiora
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
Miguel Ricardo Costa
Fransérgio Rodrigues Barbosa29′ 58′
69′ 72′ Heriberto Moreno Borges Tavares
Rui Pedro da Rocha Fonte
58′ Yusupha Njie
Wilson Bruno Naval da Costa Eduardo
72′ 90′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Ricardo Jorge Luz Horta58′
Helton Brant Aleixo Leite
Carvalho Eduardo
90′ Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti
João Paulo Dias Fernandes58′
58′ Cassiano Dias Moreira
Wenderson Galeno58′
72′  90′ Mateus Galiano da Costa
Francisco António Machado Mota Castro Trincão

Przewaga zespołu Sportinga Braga w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Jedenastka Boavisty zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Boavisty, a w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.