Liga portugalska - 8. kolejka Segundy Liga: GD Chaves - UD Vilafranquense 0-0

31 października na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira odbyło się starcie 8. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Chavesu i UD Vilafranquense. Mecz zakończył się remisem 0-0.

8. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-10-31 18:30 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Arbiter: Cláudio Filipe Ruivo Pereira
GD Chaves
UD Vilafranquense
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Chavesu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Wellingtonowi Carvalhowi z jedenastki gospodarzy. Była to 34. minuta pojedynku.

W 56. minucie Wellington Carvalho został zastąpiony przez Roberta. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie UD Vilafranquense doszło do zmiany. José Varela wszedł za Vitinha.

W tej samej minucie trener Chavesu postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika João Correię wszedł Rafael Viegas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Chavesu utrzymać remis. Trener UD Vilafranquense postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Marca Grila i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Antunesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 80. minucie w zespole UD Vilafranquense doszło do zmiany. Marcos Vinicius wszedł za Léo Cordeiro.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Leandro Antunes, piłkarz gości.

Diogo Marques Izata Pereira
79′ João Carlos Silva Reis
Marco António Pereira Grilo79′
Luís Manuel da Costa Silva
Vítor Bruno Ramos Gonçalves
79′ Raphael Guzzo
Diogo Alexis Rodrigues Coelho
78′ Bernardo Oliveira Dias
Stéphane Sparagna
Nuno Miguel Prata Coelho
Leonardo Cordeiro de Lima Silva80′
Joao Teixeira
Jefferson de Jesus Santos
61′ João Pedro Araújo Correia
André Filipe Claro de Jesus
34′ 56′ Wellington Nascimento Carvalho
Victor Guilherme dos Santos Carvalho61′
Nilton Soares Rodrigues
Carlos Manuel dos Santos Fortes70′
Ricardo Samuel Cruz Moura
Tiago Filipe Fernandes Martins
61′ Rafael Ferreira Viegas
Marcos Vinicius da Silva Santos80′
78′ Miguel Ângelo Marques Granja
Fernando de Moraes Sanfelice
79′ José Manuel Mendes Gomes
Kady Iuri Borges Malinowski
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
André Dias
Jonathan Josué Rubio Toro
Rúben Filipe dos Santos Vieira de Sousa Gonçalves70′
56′ Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo
Leandro Miguel Curto Antunes79′ 90′
Nicolas Reis Bernardo
José Carlos Moreira Varela61′
79′ Olávio Vieira dos Santos Júnior
Rodrigo Rodrigues Silva

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Chavesu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.