Liga portugalska - 8. kolejka Segundy Liga: CD Mafra - SC Covilha 2-2 (1-2)

17 listopada na Estádio Municipal de Mafra odbył się mecz 8. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Mafry i Covilha. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 368 widzów.

8. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-11-17 12:15 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Widzów: 368 | Arbiter: André Narciso
Adriano Castanheira 44'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań drużyna Covilha wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Covilha w 30. minucie spotkania, gdy Abdoulaye Daffé zdobył pierwszą bramkę.

W 36. minucie kartkę obejrzał Paul Ayongo z Mafry.

Drużyna Covilha krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Rúben Freitas. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Vítor Bonani, zawodnik gości.

Niedługo po stracie gola drużyna Covilha ponownie trafiła do bramki rywala. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Adriano Castanheira.

W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Gilbertowi z jedenastki gości. W 59. minucie Abdoulaye Daffé został zmieniony przez Kukulę.

W 64. minucie w drużynie Mafry doszło do zmiany. Lucas wszedł za Nuna Rodriguesa. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Brendona, piłkarza Covilha. Trener Mafry postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Júniora Franco i na pole gry wprowadził napastnika Areiasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 74. minucie w zespole Covilha doszło do zmiany. Filipe Cardoso wszedł za Jeana Batistę.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Joel.

W 81. minucie Paul Ayongo został zmieniony przez João Tavaresa, co miało wzmocnić jedenastkę Mafry. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vítora Bonaniego na Deivisona. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Carlos Daniel Anastácio Henriques
 39′ Rúben Diogo Francisco Freitas
Brendon Lucas da Silva Estevam69′
Miguel Martelo Lourenço
Jean Batista de Andrade Pereira74′
 79′ Joel António Soares Ferreira
João Vitor Bonani Rodrigues40′ 83′
70′ José Carlos Silva Franco
Guilherme dos Santos Rodrigues
36′ 81′ Paul Ayongo
Gilberto Manuel Pereira da Silva57′
Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Abdoulaye Daffé  30′ 59′
64′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
Agostinho Soares Nconco
81′ João Tavares Almeida
Filipe Couto Cardoso74′
70′ Rui Manuel Linhares Areias
Rodrigo Antônio do Nascimento
64′ Lucas Rodrigues da Silva
Deivison William Borges83′
Flávio António Silva
Erson Stiven Dias Costa59′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Mafry, a zawodnikom gości przyznał trzy.