Liga portugalska - 8. kolejka Segundy Liga: Academico de Viseu FC - Porto II 0-2 (0-1)

30 października na Estádio Municipal do Fontelo odbyło się starcie 8. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Viseu FC i Porto II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Porto II 2-0. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

8. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-10-30 16:00 | Stadion: Estádio Municipal do Fontelo | Widzów: 400 | Arbiter: João Ferreira
Academico de Viseu FC
Porto II
0
2
Vitinha 40',90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów jedenastka Viseu FC wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 23. minucie za Sergia Oliveirę wszedł Fabio Vieira.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vitor Ferreira wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto II , strzelając gola w 40. minucie starcia. W 44. minucie kartkę dostał Afonso Sousa, piłkarz gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto II.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Madiego Quetę z Porto II, a w 77. minucie Cardosa z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Tomás Esteves został zmieniony przez Musę Yahayę, co miało wzmocnić zespół Porto II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Ferreirę na Cardosa w 76. minucie.

Trener Viseu FC postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Lucasa Silvę i na pole gry wprowadził napastnika Bruninha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Stevenowi Pereirze z Viseu FC. Dwie minuty później w drużynie Porto II doszło do zmiany. Tony De Beatidi wszedł za Madiego Quetę.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Vitor Ferreira z Porto II. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Ricardo Manuel Rodrigues Vieira da Silva
90′ Steven Fernandes Pereira
Pedro Justiniano Almeida Gomes
Félix Mathaus Lima Santos
Tomás do Lago Pontes Esteves61′
Tiago Miguel Monteiro de Almeida
Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
83′ Lucas Silva dos Santos
Luís Carlos Machado Mata
Latyr Fall
Afonso Gamelas De Pinho Sousa44′
76′ Fernando Jose Almeida Ferreira
Diego Luiz Landis
76′ 77′ Johnatan Cardoso Dias
Tony De Beatidi Djim90′
83′ Bruno Filipe Lopes Correia
João Mário Neto Lopes

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Viseu FC w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.